Iranian Agriculture News Agency

معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی:

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر بیش از 98درصد دنباله بندها در کشور تولید می‌شود.

تولید 98درصدی دنباله بندها در کشور

به گزارش خبرنگار ایانا، علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای) مشهد اظهار داشت: با ارتقاء کیفیت، کمیت و تکنولوژی امکان تولید 100درصدی دنباله بندها در کشور وجود دارد.

وی در رابطه با اهمیت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی در مشهد بیان کرد: مشهد یکی از شهرهای بزرگ کشور به لحاظ توریستی، صنعتی، اقدامات زیربنایی، تولید ادوات کشاورزی نظیر دنباله بندها، ملزومات آبیاری مدرن و تولید بذر است.

مهاجر افزود: با توجه به پتانسیل‌های بالای استان خراسان رضوی، این نمایشگاه به دلیل جذب کشاورزان و متخصصان حوزه‌های مختلف کشاورزی می‌تواند نیاز کشور را به تولید دنباله بند در داخل کشور تأمین کند.

وی در رابطه با اهمیت تکنولوژی در بخش کشاورزی عنوان کرد: در این سال‌ها تمام فکر ما تولید تراکتور بود درحالی‌که ارتقاء تکنولوژی کاشت، داشت و برداشت بسیار مهم‌تر از تولید تراکتور است.

مهاجر ادامه داد: در زمینه تکنولوژی در بخش کشاورزی نسبت به سایر کشورها عقب هستیم و البته در این سال‌ها خوشبختانه قدم‌های مؤثری برای رفع این نواقص برداشته‌ایم.

 گفتنی است، هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی(ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای مشهد) از امروز سه‌شنبه پنجم بهمن‌ماه افتتاح و تا روز جمعه هشتم بهمن‌ماه پذیرای علاقه‌مندان و فعالان بخش کشاورزی است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید