Iranian Agriculture News Agency

خون‌میرزایی پیش بینی کرد:

معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در برنامه چهار ساله تحولی شیلات، افزایش دو برابری تولید محصولات شیلات پیش بینی شده است.

افزایش دو برابری تولیدات شیلات در برنامه چهار ساله

به گزارش ایانا و به نقل از سازمان شیلات ایران، نبی اله خون میرزایی در حاشیه بازدید از نمایشگاه شیلات ایران اظهار داشت: در حال حاضر تولیدات شیلات کشور یک میلیون و ۲۷۰ هزار تن است که باید در یک برنامه چهار ساله این میزان به دو برابر افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: در دو سال گذشته، باوجود تحریم جدید و با توجه به تغییرات اقلیمی در شرایط دشواری برای تحقق اهداف قرار گرفتیم، اما با این حال بیش از ۹۲ درصد برنامه ششم محقق شد.

خون میرزایی افزود: در بخش صنعت پرورش ماهی در قفس عقب ماندگی‌هایی وجود داشت که با توجه به بومی سازی بخش عمده‌ای از مشکلات در این حوزه برطرف شد و موانع پشت سر گذاشته شد.

وی گفت: در حال حاضر ظرفیت پرورش در قفس چهار و نیم میلیون تن ماهی در دریای خزر و جنوب وجود دارد.

رئیس سازمان شیلات کشور افزود: تسهیلات در نظر گرفته شده برای صیادان باید بدون کم و کاست پرداخت شود و اگر مشکلی در این زمینه وجود دارد با پیگیری از بانک کشاورزی مرتفع شود.

وی گفت: بیمه جامع صیادی نیز مشکلاتی دارد که ناشی از محدودیت‌های مالی است به این ترتیب که دولت سهم خود را برای بیمه صیادان پرداخت نکرده که این موضوع مستلزم پیگیری هم دولت و هم مجلس است.

خون میرزایی بیان کرد: امسال بین ۵۹ تا ۶۱ هزار تن تولید میگو خواهیم داشت که تقریبا در حدود تکلیف برنامه است در خصوص ماهیان خاویاری نیز سال گذشته ۳ هزار و ۵۰۰ تن تولید گوشت ماهی خاویاری و ۱۲ هزار تن خاویار داشتیم که با توجه به بهبود شرایط پیش بینی می‌شود امسال شرایط بهتری داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید