Iranian Agriculture News Agency

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی دامداران ایران خبر داد:

مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی دامداران ایران از آغاز خرید تضمینی دام سبک و سنگین توسط این اتحادیه و عرضه مستقیم خبر داد.

آغاز خرید تضمینی دام سبک و سنگین از دامداران

به گزارش خبرنگار ایانا، مجتبی عالی مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی دامداران ایران در جمع خبرنگاران از آغاز خرید تضمینی دام سبک و سنگین توسط این اتحادیه و عرضه مستقیم آن خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت خرید گاو ماده توسط ما با قیمت تضمینی، کیلویی ۷۵ هزار تومان است که این قیمت از قیمت ۷۰ هزار تومانی دلالان بالاتر است.

 وی با اشاره به این که به دلیل مراوده مالی تولیدکنندگان با دلالان طی چند سال این افراد تمایل زیادی به خرید تضمینی نشان می‌دهند، افزود: سعی شده تا با خرید تضمینی دست واسطه‌ها و دلالان این بخش کوتاه شود.

 به گفته مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی دامداران ایران، خرید تضمینی در سال آینده در سایر شهرستان‌ها نیز انجام خواهد شد.

وی با بیان این که در حال حاضر اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی دامداران ایران دارای ۳۱ تشکل استانی ۶۴۰ تعاونی در شهرستان‌ها و 1 میلیون و 200 هزار عضو است، تصریح کرد: متاسفانه استقبال زیادی برای تولید در این بخش انجام نمی‌گیرد و جوانان تمایلی برای فعالیت در این حوزه ندارند.

عالی با بیان این که برای رسیدن به خود اتکایی گوشت در کشور مشکلی وجود ندارد، یادآور شد: بیشترین مشکل ما در زنجیره‌های تولید عدم نقدینگی تولیدکنندگان است.

وی با تأکید به این که وزارت جهاد کشاورزی مصوبات و آیین نامه های خوبی را در خصوص تولیدات دام مصوب کرده است، افزود: البته در مراحل عملیاتی این مصوبات و آیین نامه‌ها درگیر بروکراسی اداری می‌شویم و سایر حوزه‌ها فعالیت‌های خود را به خوبی انجام نمی‌دهند.

عالی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به پلاک کوبی حدود ۱۷ میلیون ۱۰۰ هزار دام اشاره کرد و یادآور شد: از ۱۷ میلیون ۹۰۰ هزار راس دام ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دام سبک و حدود ۵ میلیون دام سنگین پلاک کوبی شده است.

 وی با تأکید به این که پلاک‌کوبی در راستای بیمه شدن دام‌ها انجام‌شده است، گفت: دولت برنامه‌ریزی خوبی در این زمینه برای حمایت از تولیدکنندگان این بخش دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید