Iranian Agriculture News Agency

از سوی وزارت جهاد کشاورزی ارائه شد:

وزارت جهاد کشاورزی به استناد ماده (۲۵) قانون تشکیل سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران (مصوب ۱۳۷۶) پیشنهاد اصلاح آیین نامه رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای شاغلان حرفه دامپزشکی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به هیئت دولت ارایه کرده است.

پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه رسیدگی به تخلفات صنفی شاغلان دامپزشکی

به گزارش ایانا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، پیشنهاد اصلاحیه آیین نامه رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای شاغلان حرفه دامپزشکی - مصوب ۱۳۸۲/۸/۱۰ - که متناسب با نیازهای روز جامعه شاغلان و بهره‌مندان از خدمات جامعه دامپزشکی کشور تهیه و تدوین شده، با هدف منسجم کردن سیستم‌‌های نظارت بر عملکرد فعالان این حوزه و همچنین بهره‌گیری از سامانه‌های الکترونیکی، جهت طی مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه شده است.

به موجب اصلاحیه مذکور، حرفه دامپزشکی شامل آن دسته از فعالیت‌های دامپزشکی می‌شود که در جهت تأمین، حفظ و ارتقای سطح بهداشت و درمان دام و یا مبارزه با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام به منظور کاهش ضایعات، افزایش تولیدات، تأمین کیفیت و بهداشت فرآورده‌های دامی و اعتلای سطح بهداشت عمومی جامعه، توسط شاغلان حرفه دامپزشکی در مراکز موضوع ماده (۲) قانون افزایش بهره‌وری و واحدهای ذیل صورت می‌گیرد.

همچنین مطابق اصلاح ماده (۲) این آیین نامه، شاغلان حرفه دامپزشکی شامل مراکز موضوع ماده (۱) و کلیه دانش آموختگان دوره‌های دکترای عمومی و تخصصی، کاردانی و کارشناسی دامپزشکی و نیز سایر رده‌های دارای مجوز قانونی وفق قانون تأسیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران - مصوب ۱۳۷۶ - می‌شود.

اصلاح درجه‌بندی تخلفات مندرج در ماده (۵) آیین نامه، اصلاح مواد مربوط به روند رسیدگی به شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی و شرایط اعمال مجازات‌های موضوع ماده (۳۰) آیین نامه، از دیگر موارد مندرج در اصلاح آیین نامه یاد شده است.

downlod

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید