Iranian Agriculture News Agency

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد:

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در واکنش به شایعات بی‌اساس در فضای مجازی گفت: در حال حاضر موردی از بیماری در گله‌های طیور صنعتی ( اعم از تخمگذار و یا پرورش نیمچه گوشتی ) مشاهده نشده و هیچگونه اختلالی از این لحاظ در تولید تخم مرغ و یا گوشت مرغ در کشور ایجاد نگردیده است.

تکذیب شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در طیور صنعتی

به گزارش ایانا و به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، سیدبهمن نقیبی معاون بهداشتی و پیشگیری این سازمان صبح امروز پنجشنبه شناسایی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان طی چند روز گذشته در پرندگان حیات وحش در کشور را تایید و اعلام کرد: با همکاری سازمان محیط زیست و سازمان دامپزشکی کشور و در قالب برنامه ملی رصد و کنترل بیماری در محل های تجمع پرندگان مهاجر اقدامات لازم در حال انجام است.

این مقام مسئول از عموم هموطنان که نسبت به نگهداری طیور بومی اقدام می‌نمایند؛ تقاضا کرد ضمن ضدعفونی محوطه و محل‌های نگهداری طیور بومی با محصور نمودن آنان ، ارتباط آنها با پرندگان آزادپرواز را قطع نموده و اکیدا" از خرید و فروش طیور بومی بصورت دوره گردی امتناع کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر موردی از بیماری در گله‌های طیور صنعتی ( اعم از تخمگذار و یا پرورش نیمچه گوشتی ) مشاهده نشده و هیچگونه اختلالی از این لحاظ در تولید تخم مرغ و یا گوشت مرغ در کشور ایجاد نشده است.

بدینوسیله هر گونه مطالب منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر درگیری واحدهای صنعتی پرورش طیور با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان واقعیت نداشته و تکذیب می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید