Iranian Agriculture News Agency

رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی مطرح کرد:

طرح استاندارسازی وزن مرغ‌های تولیدی کشور با عنوان "طرح تولید مرغ سایز" در نشست مشترک رئیس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی و مدیرکل دفتر آموزش بهره‌برداران موسسه آموزش و ترویج کشاورزی امروز مورد بررسی قرار گرفت.

ترویج فرهنگ استفاده از مرغ با وزن استاندارد تضمین سلامت مصرف کننده

به گزارش ایانا، رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف مرغ سایز  در جامعه تاکید کرد و گفت: ما باید بر سه گروه هدف مصرف کننده، مرغدار و صنایع وابسته، تمرکز ویژه داشته باشیم و مزایای استفاده از مرغ سایز در بحث سلامت و همچنین صرفه اقتصادی را تبیین کنیم.

علیمراد سرافرازی، فرهنگ سازی در این زمینه را از سطح مدارس کشور به خصوص هنرستان‌های کشاورزی ضروری برشمرد و تصریح کرد: با استفاده از روش‌های تبلیغی موثر و همچنین بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای نهادینه کردن استفاده از مرغ سایز تمام توان خود را باید به کار گیریم.

رییس مرکز روابط عمومی و امور بین الملل وزارت جهاد کشاورزی با اعلام آمادگی همراهی و همکاری این مرکز در امر اطلاع رسانی فراگیر در زمینه مصرف مرغ سایز، بر ساخت انیمیشن‌های اثرگذار با شعار و پیام مشخص و ساخت فیلم های کوتاه با سناریو قوی در این خصوص تاکید کرد.

در این نشست، مدیرکل دفتر آموزش بهره‌برداران موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با ارائه گزارش جامعی از برنامه آموزشی ترویجی مصرف مرغ سایز در جامعه، گفت: در مجموعه آموزش و ترویج کشاورزی و با همکاری بخش‌های ذیربط در وزارت جهاد کشاورزی، برای ترویج این مهم در کشور در قالب ساخت انیمیشن، موشن‌گرافی، کلیپ و فیلم کوتاه مستند آموزشی، نشریات ترویجی، زیرنویس برای پخش در برنامه‌های تلویزیونی، برنامه سفره سلامت و ... برنامه‌ریزی عملیاتی انجام شده است.

مریم طهماسبی در ادامه با تاکید بر ساخت محتوای شفاف و مشخص برای ارایه به مصرف کنندگان، اظهار کرد: علاوه بر ترویج فرهنگ مصرف مرغ با وزن استاندارد مشخص در بین مردم، در بحث آموزش‌های تخصصی کنترل شرایط محیطی و ارزیابی اقتصادی برای تولیدکنندگان و متولیان توزیع نهاده‌ها برنامه‌های لازم پیش بینی شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید