Iranian Agriculture News Agency

عبدالحی:

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران، سطح کشت میگو در سال 98 را 12 هزار و 336 هکتار عنوانکرد و افزود: از این سطح 46 هزار تن میگو در کشور تولید شد.

46 هزار تن میگو در کشور تولید شد

به گزارش ایانا از وزارت جهاد کشاورزی، حسین عبدالحی خاطرنشان کرد: به رغم شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که در تولید پیش آمد، پیش بینی می کنیم میزان تولید میگو در سال جاری نیز همانند سال گذشته باشد.

وی اضافه کرد: ما در زمینه میگو تا یک ماه پیش به دلیل مشکلات ناشی از کرونا بیش از 40 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل عقب بودیم، اما با پیگیری های ستاد سازمان، این عقب ماندگی به 13 درصد رسیده است و امیدواریم تا پایان ذخیره سازی بتوانیم سطح زیر کشت را افزایش دهیم.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران با اشاره به تولید 2500 تن گوشت ماهیان خاویاری و 10 تن خاویار پرورشی در سال 98 گفت: امسال جهش تولید در خاویار پرورشی را پیش بینی می کنیم.

عبدالحی تولید بچه ماهی را یکی از چالش های اصلی در حوزه پرورش ماهیان خاویاری خواند و اظهار داشت: خوشبختانه بخش خصوصی در سال گذشته توانست بخش عمده ای از بچه ماهی مورد نیاز در حوزه ماهیان خاویاری را تولید کند.

وی با بیان این که سالانه بین یک میلیون تا دو میلیون تن بچه ماهی خاویاری نیاز داریم، گفت: تقاضا برای بچه ماهی خاویاری همیشه بیش از تولید آن بوده است، اما با ورود بخش خصوصی به این عرصه، امسال مشکل تولید بچه ماهی تقریبا حل شده است.

عبدالحی افزود: با توجه به این که سن بلوغ ماهیان خاویاری بالا و تکثیر آن تخصصی است، تولید بچه ماهی در گذشته توسط مراکز تکثیر دولتی انجام می گرفت، اما امسال بخش خصوصی توانست بخشی از نیاز به این نهاده را حل کند.

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید