Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، از راه اندازی سامانه یکپارچه حلال برای ارائه خدمات به دست اندرکاران نظارت شرعی بر ذبح و صید خبر داد.

راه اندازی سامانه یکپارچه حلال برای نظارت شرعی بر ذبح و صید
 
 
 

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از حوزه نمایندگی ولی فقیه، پیمان فلسفی با اشاره به تجربه موفق راه اندازی سامانه نرم افزاری صدور گواهی حلال در کشور برزیل به منظور صدور سیستمی مجوزهای تولیدات حلال وارداتی به کشور که نتایج ارزنده ای داشته است، گفت: به منظور ایجاد قطب منطقه ای و بین المللی حلال دفتر نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اقدام به تکمیل سامانه یکپارچه حلال جهت ارائه خدمات به کلیه دست اندرکاران نظارت شرعی بر ذبح و صید حلال کرده است.

وی افزود: در این فرایند کلیه شرکت‌های وارد کننده و انجمن مربوطه، کشتارگاه های داخل و خارجی در کشورهای هدف و فرایند مربوط به شناسایی، گزینش، آموزش و اعزام و بکارگیری ناظرین شرعی در داخل و خارج از کشور و بکارگیری ذابحین، گمرکات و مبادی ورودی کشور، صیدگاه ها و بنادر و صنایع و مراکز فرآوری محصولات پروتئینی تعریف و به صورت یکپارچه در این سامانه تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

در پایان این مقام مسئول اظهار داشت: فاز نخست به منظور تسهیل فرایند دریافت مجوز شرعی درخواست کلیه شرکت ها از طریق سامانه یکپارچه حلال به آدرس www.hcisys.com و یا در سایت حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به آدرس https://velayat.maj.ir/  با توجه به مراحل زیر در دسترس است :

 

ZZZZZZZZZ

-       شرکت ها با مراجعه به سامانه حلال به آدرس مورد اشاره در قسمت ثبت نام شرکت های ایرانی نسبت به تکمیل و بارگذاری اطلاعات درخواستی اقدام و با تکمیل نام کابری و رمز ورود ثبت نام اولیه را به اتمام می رسانند.

-       نام کاربری کد ملی نماینده شرکت و رمز ورود به انتخاب شرکت است.

-       پس از تایید نهایی مدارک و اطلاعات بارگذاری شده توسط دفتر نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، شرکت ها امکان تکمیل اطلاعات VIP و ثبت آن در سامانه را خواهند داشت.

-       شرکت ها پس از تایید VIP درخواست کد مجوز شرعی (دامی /آبزیان) را در سامانه ثبت و نسبت به دریافت مجوز مربوطه از سامانه حلال اقدام می کنند.

-       هماهنگی های لازم جهت اعزام یا معرفی ناظرین شرعی پس از طی مراحل فوق جهت تولید در کشتارگاه های کشورهای هدف به اطلاع شرکت ها خواهد رسید.

-       امید است با اجرای کامل سامانه یکپارچه حلال ضمن تکریم ارباب و رجوع گامی مهم در ایجاد دولت الکترونیک برداشته شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید