Iranian Agriculture News Agency

عباسی معروفان:

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: به خاطر برخی مسائل، چون تخصیص ارز و نرسیدن اصل اسناد به گمرک روند ترخیص نهاده‌های دامی دچار چالش‌هایی شده است.

پیگیر ترخیص نهاده‌های دامی از گمرک هستیم

 به گزارش ایانا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسن عباسی معروفان اظهار داشت: همیشه در بنادر رسوب کالا بوده بخاطر همین هم انبار‌های با ظرفیت سه میلیون تن در بنادر وجود دارد چرا که بار از کشتی که خارج می‌شود باید اسناد خرید برسد و استاندارد آن بررسی شود که این پروسه ۱۵ روز زمان می‌برد.

وی افزود: این بار این پروسه طولانی شده و تنها پانصد و نود هزار تن نهاده در انبار داریم و با احتساب واردات بخش خصوصی دو میلیون و چهارصد هزار تن بار در کشتی و انبار مانده است.

عباسی معروفان ادامه داد: علت آن هم این است که ارز به آن‌ها نرسیده یا بانک مرکزی ارز اختصاص نداده یا اختصاص داده، ولی انتقال ارز به فروشنده به دلیل تعطیلی بازار‌های جهانی انجام نشده است.

مدیرعامل پشتیبانی امور دام تاکید کرد: از سوی دیگر باید اصل اسناد هم دست گمرک برسد تا مهر شود، اما وقتی پرواز و پستی وجود ندارد چگونه باید اصل اسناد به گمرک برسد.

اخیرا در جلسه تنظیم بازار مصوب شد که با نامه‌نگاری میان بانک مرکزی و گمرک مشکل حل شود و بنظر می‌آید مشکل یک میلیون و سیصد هزار تن از نهاده‌ها حل شده و پیگیر هستیم که مشکلات بقیه هم حل شود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید