Iranian Agriculture News Agency

عباسی معروفان خبر داد:

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از آغاز فروش گوشت تنظیم بازار ویژه ماه مبارک رمضان از امروز در فروشگاه های زنجیره ایی سراسر کشور خبر داد.

آغاز فروش گوشت تنظیم بازاری ویژه ماه رمضان از امروز

به گزارش ایانا به نقل از شرکت پشتیبانی امور دام، دکتر حسن عباسی معروفان گفت: قیمت فروش گوشت تنظیم بازار کیلویی 42 هزار تومان است که در تمامی فروشگاه های زنجیره ایی سراسر کشور توزیع و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: توز یع 10 هزار تن گوشت مرغوب وارداتی به صورت منجمد تا بیستم ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت تا مردم با خیال آسوه بتوانند گوشت مورد نیاز خود را تهیه و مصرف نمایند.

دکتر عباسی معروفان در مورد تامین مرغ ماه رمضان نیز گفت: با تدابیر اتخاذ شده هیچ کمبود وافزایش قیمتی در ماه رمضان نداریم و هر چقدر بازار نیاز به مرغ داشته باشد آماده تأمین آن هستیم.

وی افزود: در حال حاضر قیمت فروش مرغ در بسیاری از استان ها پایین تر از قیمت مصوب تنظیم بازار است که این موضوع نشان از افزایش عرضه در فروشگاه های سراسر کشور است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور افزود: در روزهای گذشته توانستیم ذخایر استراتژیک کشور را با حجم بالای خرید مرغ مرغوب تأمین کنیم تا نگرانی از بابت تأمین اقلام پروتئینی مردم نداشته باشیم.

وی افزود: در بسیاری از شهرها در حال حاضر تعادل برقرار شده و میزان عرضه و خرید مردم با هم برابر است و قیمت همچنان پایین تر از قیمت مصوب تنظیم بازار است و تولیدکنندگان فشار زیادی را تحمل می کنند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور همچنین در مورد خرید دام زنده نیز گفت: شرکت پشتیبانی امور دام آماده خرید دام زنده سنگین از دامداران با قیمت هر کیلو 27 هزار تومان است اما وضعیت بازار در حال حاضر به گونه ای است که فروشنده تمایل دارد دام خود را به بازار آزاد با قیمت 28 تا 30 هزار تومان بفروشد و در حال حاضر بازار نیز رونق دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید