Iranian Agriculture News Agency

در نامه مشترک رفیعی پور و صفری تشریح شد:

روسای سازمان‌های دامپزشکی و نظام دامپزشکی کشور در نامه‌ای مشترک خطاب به سرپرست وزارت جهاد کشاورزی، گزارش کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان را اعلام کردند.

جزئیات کمک‌رسانی دامپزشکی به 3 استان سیل‌زده جنوب کشور

به گزارش ایانا، در نامه مشترک دکتر علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور و دکتر محمدرضا صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران خطاب به مهندس عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی آمده است: با عنایت به وقوع رخداد سیل در سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان با کمک دامپزشکی بخش غیر دولتی برای کمک به سیل‌زدگان مناطق درگیر، دارو و واکسن‌های دامی به ارزش 500 میلیون ریال ارسال شده است.

در ادامه این نامه با اشاره به ارسال 200 تن خوراک دام به مناطق سیل‌زده و توزیع آن بین دامداران آسیب‌دیده، آمده است: 500 میلیون ریال کمک نقدی نیز به مناطق سیل‌زده ارسال شده است.

در این نامه تصریح شده است: کمک‌های خدمات دامپزشکی از جمله مایه کوبی به تعداد 216 هزار و 505 راس، درمان رایگان بیش از 16 هزار راس دام سبک و سنگین، دفن بهداشتی دام و طیور تلف شده (3268 راس دام و 16 هزار و 430 قطعه طیور)، سم پاشی اماکن به میزان 172 هزار و 716 متر مربع و ضدعفونی اماکن به میزان 43 هزار و 844 متر مربع نیز انجام گرفته است.

در ادامه این نامه با اشاره به ارسال ملزومات و امکانات فوری مورد نیاز سیل‌زدگان از جمله کنسروجات، وسایل گرمایشی، پتو، لباس، چادر، یخچال، گاز و ... به ارزش دو میلیارد و 230 میلیون ریال، تاکید شده است: ارائه خدمات رایگان و کمک‌رسانی از طریق استان‌های معین و دامپزشکی بخش غیر دولتی کماکان تا مساعد شدن اوضاع ادامه دارد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید