Iranian Agriculture News Agency

رفیعی پور در گفتگو با ایانا خبر داد:

دفن بهداشتی ۵۰۰ رأس دام در استان

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: طی چند روز گذشته با کاهش سطح آب، امدادرسانی به بخش‌های مختلف استان سیستان و بلوچستان امکان پذیر شده و همکاران ما در قالب 30 گروه در حال فعالیت در منطقه هستند و تاکنون موفق به واکسیناسیون بیش از 15هزار رأس دام شده‌اند.

واکسیناسیون بیش از 15 هزار رأس دام در سیستان و بلوچستان

علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در گفتگو با خبرنگار ایانا، در رابطه با دام‌های خسارت دیده و مصدوم در سیل سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: طبق آمار اعلام شده در شهرستان‌های سیل‌زده بیش از یک میلیون رأس دام درگیر بوده و خسارت دیده‌اند اما خوشبختانه دام‌هایی که در روستاهای مرتفع‌تر بودند، نجات پیدا کرده‌اند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به دفن بهداشتی دام‌ها گفت: با کاهش سطح آب، تیم دامپزشکی موفق به دفن بهداشتی 500 رأس دام در استان سیستان و بلوچستان شد و 2 هزار و 479 رأس دام هم درمان شده‌اند.

وی افزود: امروز در روستای کروچ، تمام دام های تلف شده، جمع آوری شد و با هماهنگی ستاد بحران استان، لودر ساعاتی در اختیار همکاران ما در دامپزشکی قرار گرفت و تمامی دام ها به صورت بهداشتی، مدفون شد.

رفیعی پور با اشاره به عملیات ضدعفونی پس از پاکسازی مناطق از لاشه دام ها، اذعان کرد: عملیات ضدعفونی، سم پاشی و درمان دام های بیمار که اکثرا علائم سرماخوردگی دارند، در حال اجرا است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور افزود: میزان سم توزیع شده 15 لیتر، مساحت ضدعفونی شده 3 هزا متر مربع، تعداد دام سم پاشی شده 4 هزار رأس، جایگاه سم پاشی شده 8هزار و 400 متر مربع، میزان تلفات دام 41 رأس، عملیات درمانگاهی 67 رأس و تعداد اکیپ های فعال 4 اکیپ گزارش شده است.

وی با اشاره به این نکته که واکسیناسیون بیماری های مدنظر در حال انجام است، تصریح کرد: تعداد دام های واکسینه شده علیه بیماری آنتروتوکسمی و بیماری ppr یا طاعون نشخوارکنندگان کوچک 3800 رأس بوده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه گروه هایی از مناطق جنوبی کشور برای حل بحران، در منطقه سیستان حضور دارند، خاطرنشان کرد: چهار اکیپ کمکی از شهرستان ها و اداره کل به همراه دو اکیپ از شهرستان جاسک در منطقه حضور دارند و مشغول عملیات هستند.

وی افزود: در شهرستان سیریک هم یک روستا تعداد 63 رأس گوسفند و بز تلفات داشته ایم که اقدامات بهداشتی در این منطقه هم در حال اجرا است، البته هنوز هم دسترسی به تعدادی روستا میسر نشده که به محض باز شدن مسیر، نیروها اعزام و اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

رفیعی پور تأکید کرد: 9 تن تخم مرغ از گلپایگان برای مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان ارسال شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید