Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: دامپزشکان در مناطق دور افتاده و در عرصه‌های صعب‌العبور حضور پیدا می‌کنند و ما شاهد عملکرد این افراد هستیم که امروز با وجود محدودیت‌ها در مقابله با بیماری‌های واگیردار به خوبی عمل کرده‌اند.

عملکرد مطلوب دامپزشکی در مقابله با بیماری های واگیردار

به گزارش خبرنگار ایانا، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم بزرگداشت روز ملی دامپزشکی در جمع خبرنگاران در رابطه با اهمیت دامپزشکی در کشور اظهار کرد: نقشی که قشر بی‌حاشیه و مظلوم دامپزشک در کشور دارند، بی‌نظیر است.

وی افزود: علی‌رغم محدودیت‌هایی که از نظر امکانات و ساختار دارند و با وجود بیماری‌های واگیردار فوق‌العاده زیادی که در سطح جهانی در حال شیوع است، با تلاش شبانه‌روزی با این بیماری‌ها مقابله می‌کنند و جان خود را به خطر می‌اندازند.

حجتی ادامه داد: این افراد در مناطق دور افتاده و در عرصه‌های صعب‌العبور حضور پیدا می‌کنند و ما شاهد عملکرد این افراد هستیم که امروز با وجود محدودیت‌ها در ارتباط با بیماری‌های واگیردار  به خوبی عمل کرده‌اند.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با ورودی بالای رشته های مرتبط با کشاورزی عنوان کرد: ما ورودی بالایی هم در زمینه دامپزشکی و هم در زیر بخش‌های مختلف کشاورزی داریم که باید با وزارت علوم هماهنگی لازم در این زمینه به عمل بیاید تا با توجه به ظرفیت جذب بازار و با توجه به تقاضایی که در زمینه نیروی انسانی وجود دارد، دانشجو بپذیرند تا با مشکلاتی که امروز در زمینه تورم نیروی انسانی تحصیلکرده به وجود آمده مواجه نشویم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید