Iranian Agriculture News Agency

ترکاشوند در گفتگو با ایانا:

مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ تخم‌گذار گفت: حدود یک میلیون تن تولید تخم مرغ در سال خواهیم داشت که در حدود 80 هزار تن بیش از نیاز کشور است.

1 میلیون تن تخم مرغ امسال تولید می شود

رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ تخم‌گذار میهن در گفتگو با خبرنگار ایانا، در رابطه با وضعیت تولید تخم مرغ اظهار کرد: تولید تخم مرغ در حال حاضر در وضعیت خوبی است و ما تولید را بیش از نیاز کشور برنامه ریزی کردیم.

وی افزود: حدود یک میلیون تن تولید تخم مرغ در سال خواهیم داشت که در حدود 80 هزار تن بیش از نیاز کشور است.

ترکاشوند در رابطه با تعیین تکلیف مازاد تولید تخم مرغ خاطرنشان کرد: باید تکلیف مازاد تولید تخم مرغ ما معلوم شود تا فشار بر روی تولید داخل نباشد و تولید کنندگان متضرر نشوند که این موضوع دغدغه اصلی تولیدکنندگان است.

وی افزود: صادرات مازاد تخم مرغ در حال حاضر در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد اما به خاطر ممنوعیت قبلی صادرات به بازارهای صادراتی ما با مشکل مواجه شده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ تخم‌گذار میهن با اشاره به شرایط فعلی مرغ تخم‌گذار پس از پشت سرگذاشتن بیماری آنفولانزای پرندگان گفت: پس از بحران آنفولانزای پرندگان برای رفع کمبود تخم مرغ در کشور سن گله‌های مرغ مادر را افزایش دادیم.

وی افزود: اقدام بعدی ما افزایش جوجه ریزی برای جایگزینی مرغ‌های معدوم شده بود تا بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم.

ترکاشوند ادامه داد: سال گذشته پیرو این اقدامات بیش از 44 میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شد که ماحصل آن مازاد تولید تخم مرغ در سال جاری است.

وی در رابطه با حذف گله‌های پیر اذعان داشت: ما یک سن اقتصادی برای مرغ‌ها در نظر گرفته‌ایم که حداکثر 90 هفته است و مرغ‌هایی که بیش از این میزان نگهداری شدند که از اوایل سال جاری، حذف این گله‌ها در دستور کار اعضای اتحادیه‌ها قرار گرفت.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان مرغ تخم‌گذار میهن افزود: خوشبختانه بیماری آنفولانزای پرندگان کاملا کنترل شده است و در هیچ کانون و واحدی گزارش نشده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید