Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد:

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به‌سرعت در حال سرمایه‌گذاری در زمینه پرورش میگو در سراسر کشور هستیم، اظهار کرد: امسال بالغ‌بر یک هزار و ۸۰۰ هکتار توسعه کشت پرورش میگو صورت می‌گیرد.

ایران به دنبال توسعه بازارهای صادراتی میگو است

‌به گزارش ایانا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در حاشیه بازدید از سایت‌های پرورش میگو در شهرستان جاسک افزود: امروز یکی از لحظه‌های فراموش‌نشدنی دوران خدمتم را سپری کردم که بخش خصوصی در محلی که نه جاده‌ای نه برقی بوده، سایت ۳۵۰ هکتاری را احداث کرده با سرمایه سنگین که امروز ۱۵۰ هکتار آن به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: به‌واقع این ظرفیت‌ها را خداوند در اختیار استان قرار داده و اکنون از غفلت خارج‌شده و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در حال ورود به این بخش هستند.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه از اینکه بومیان منطقه در این صنعت ورود کرده‌اند باید به خود ببالیم، خاطرنشان کرد: امسال بالغ‌بر یک هزار و ۸۰۰ هکتار توسعه کشت پرورش میگو صورت می‌گیرد و امیدوارم شاهد تحولی اساسی در این زمینه باشیم.

وی با بیان اینکه پرورش میگو در سال ۹۲ نزدیک به ۱۲ هزار تن بود که سال ۹۷ به نزدیکی ۵۰ هزار تن رسید، ابراز کرد: به‌سرعت در حال سرمایه‌گذاری در زمینه پرورش میگو در سراسر کشور هستیم.

حجتی با اشاره به اینکه بازارهای خوبی همچون چین و ویتنام نیز وجود دارد، اضافه کرد: از طرفی دیگر روسیه و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس یکی از بازارهای خوب است که باید به سمت آن‌ها حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه سالیان سال آرزو داشتیم به این اعداد و ارقام امروز برسیم، تصریح کرد: با سرعت رشد خوبی در زمینه پرورش میگو در حال حرکت هستیم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: درگذشته مشکلاتی در خصوص بیماری‌ها و زنجیره تولید داشتیم که خوشبختانه زنجیره تولید در کشور شکل‌گرفته و به تجربیات خوبی در کشور رسیده‌ایم و راه‌های مقابله با بیماری‌ها رسیده‌ایم و امیدوارم این صنعت رو به رشد همچنان با سرعت به حرکتش ادامه دهد.

حجتی در پایان مناطق توسعه پرورش میگو را از محروم‌ترین و کم برخوردارترین مناطق کشور دانست و عنوان کرد: توسعه این مناطق سبب رشد اقتصادی و اجتماعی و بهره‌مندی مردم این منطقه از درآمدهای بیشتر و انتفاع افزون‌تر منطقه می‌شود و اشتغال‌زایی را تضمین می‌کند.

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید