Iranian Agriculture News Agency

ورود بیش از ۴۰۰ هزار تن نهاده دامی به بندرامام

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از ورود بیش از ۴۰۰ هزار تن نهاده دامی به بندرامام (ره) در سال ۱۴۰۳ خبر داد.

ورود بیش از ۴۰۰ هزار تن نهاده دامی به بندرامام

به گزارش ایانا به نقل از روابط‌عمومی و امور بین الملل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، حسین شیرزاد اعلام کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۳ تاکنون تعداد ۶ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی به وزن۴۰۳ هزار تن متعلق به شرکت پشتیبانی امور دام کشور وارد بندر امام خمینی(ره) شده اند؛ که از این میزان ۴ کشتی حامل کنجاله سویا به وزن ۲۶۲ هزارتن و ۲ کشتی حامل ذرت به وزن ۱۴۰ هزار تن پهلو‌دهی و تخلیه شده است.

وی افزود: در سال جاری تاکنون مجموع ۴۳۹ هزار تن نهاده‌های دامی از طریق حمل ریلی به میزان ۲۵ هزار تن و حمل جاده‌ای به میزان ۴۱۴ هزار تن از مبدأ بندر امام خمینی(ره) به مقاصد استانهای کشور بارگیری و حمل شده است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: در بنادر استان گیلان ۵ کشتی حامل ۱۵ هزار تن ذرت پهلو‌دهی شده‌اند که محموله آنها پس از طی مراحل تخلیه، جهت ذخیره‌سازی به انبارهای استان خواهند رفت.

وی اضافه کرد: به بنادر امیرآباد و فریدونکنار استان مازندران تعداد ۱۲ کشتی حامل ۳۴ هزار تن ذرت وارداتی از کشور روسیه وارد شده‌اند که از این میزان ۱۳ هزار تن از ذرت به استانهای مازندران، آذربایجان شرقی، البرز، گیلان و خراسان رضوی ارسال شده است.

 شیرزاد در ارتباط با حجم واردات گوشت و مرغ منجمد بیان کرد: در بندر شهید رجایی استان هرمزگان از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا کنون ۹۰ کانتینر گوشت قرمز به وزن ۲۵۰۰ تن، و ۵۱۱ کانتینر مرغ منجمد به وزن ۱۳ هزار ۷۹۷ تن تخلیه و در سایر استانهای کشور توزیع شده است.

 

انتشار خبر: شبنم مسعودی

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید