Iranian Agriculture News Agency

تداوم رزمایش‌های جهاد دامپزشکی در هفته جهاد کشاورزی

مشاور معاون وزیر و مسئول جهاد دامپزشکی سازمان دامپزشکی از برنامه ریزی هدفمند رزمایش های جهاد دامپزشکی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی خبر داد.

تداوم رزمایش‌های جهاد دامپزشکی در هفته جهاد کشاورزی

امین اسدی در گفتگو با خبرنگار ایانا بیان کرد: سازمان دامپزشکی کشور با همراهی بسیح سازندگی، بسیج عشایری، و همچنین پایگاه‌های بسیج سازمان دامپزشکی کشور در ادارات کل دامپزشکی، رزمایش‌های جهادی دامپزشکی را تحت عنوان شهدای دامپزشکی به مناسبت هفته جهاد کشاورزی از ۲۱ تا ۲۷ خرداد در دست برنامه‌ریزی دارد.

وی با اشاره به این که این رزمایش‌ها همانند برنامه‌های معمول جهاد دامپزشکی، در مناطق صعب العبور عشایری و روستایی انجام خواهند شد گفت:در هفته جهاد کشاورزی، بحث‌های آموزش و ترویج با شعار پیشگیری بهتر از درمان است، در اولویت برنامه‌های جهاد دامپزشکی خواهد بود.

اسدی افزود: از سوی دیگر موضوعاتی مانند سمپاشی اماکن نگهداری دام‌ها بخشی از خدمات رایگان ما در نقاط صعب العبور خواهد است.

مسئول جهاد دامپزشکی سازمان دامپزشکی با اشاره به تشکیل گروه های تخصصی تاکید کرد: تلاش ما این است که اردوهای جهادی را منظم، علمی و مسئله محور پیش ببریم. در حال حاضر همه اردوهای جهادی ما به خوبی و با نظم برگزار شده‌ و تاکنون نزدیک به ۳۵ میلیون خدمت رایگان توسط رزم آوران جهاد دامپزشکی انجام شده است.

وی اعلام کرد: جهادگرانی که تمایل به شرکت داوطلبانه در این اردوها دارند می‌توانند با مراجعه به مسئولین جهاد دامپزشکی در ادارات کل دامپزشکی استان‌ها و هماهنگی برای حضور ر این رزمایش‌ها در این اقدام ارزشمند مشارکت کنند.

اسدی ادامه داد: همکاران دامپزشک و پیرا دامپزشک فعال در بخش دولتی و خصوصی، همچنین دانشجویان رشته‌های مرتبط با دامپزشکی می‌توانند با شرکت در این اردوها ضمن گسترش خدمات دامپزشکی به مناطق محروم و صعب العبور و توسعه پوشش خدمات دامپزشکی در سراسر کشور، از سازمان نظام دامپزشکی امتیاز بازآموزی دریافت کنند.

 

 

خبرنگار: شبنم مسعودی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید