Iranian Agriculture News Agency

آرامش و تثبیت قیمت ها با توزیع نهاده مدت دار

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با هدف حفظ آرامش در بازار نهاده های دامی، از توزیع نهاده به صورت مدت دار با ارزش ۴۷ همت از ابتدای سال ۱۴۰۲ خبر داد.

آرامش و تثبیت قیمت ها با توزیع نهاده مدت دار

به گزارش ایانا به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، حسین شیرزاد گفت: در راستای استمرار تولید ، حمایت از تولید کنندگان ،تنظیم بازار و تامین پایدار وکافی نهاد ه های دامی، جلوگیری از التهاب احتمالی بازارو افزایش بی رویه قیمت کالاهای نهایی (گوشت قرمز ،گوشت مرغ و تخم مرغ خوراکی )و جبران کسری بازار نهاده ها از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون مقدار ۱ میلیون و ۸۳۵ هزار تن ذرت دامی،۱ میلیون و۱۷۹ هزارتن جو دامی و ۱۲۲ هزار تن کنجاله سویا بصورت مدت دار در سامانه بازارگاه توسط شرکت پشتیبانی امور دام عرضه شده است.

وی افزود : از این میزان ۱ میلیون و ۵۱۴ هزار تن ذرت ،۹۲۷ هزار تن جو و ۱۰۲ هزار تن کنجاله سویا در سامانه بازار گاه از سوی تولید کنندگان خریداری شده است .

وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی نهاده های مدت دار عرضه شده بیش از ۴۷ همت است افزود : تاکنون بیش از ۳۰ همت از این میزان وصول و مابقی نیز در سررسید وصول خواهد شد.

شیرزاد گفت: کل مطالبات سر رسید شده وصول نشده کمتر از یک درصد از حجم کل مطالبات بابت توزیع نهاده های مدت دار است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور بیان کرد: این امر موجب آرامش در بازار نهاده های دامی، افزایش تولید و تثبیت قیمت ها در بازار محصولات پروتئینی شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری ۳ کشتی به میزان ۱۷۴ هزار تن کنجاله سویا در مسیر حمل و ۲ کشتی دیگر به میزان ۱۲۵ هزار تن کنجاله سویا در مرحله بارگیری از کشور مبداء است، همچنین ۶ کشتی نیز به میزان ۳۶۸ هزار تن در انتظار تخلیه و ۳ کشتی دیگر نیز حامل کنجاله سویا در بندر امام خمینی (ره) به میزان ۱۹۳ هزار تن در حال تخلیه و بار گیری هستند.

شیرزاد گفت: ۴ کشتی به میزان ۲۸۶ هزار تن ذرت دامی در بندر امام (ره) در انتظار تخلیه و ۶ کشتی به میزان ۲۹۳ هزار تن در بندر مذکور در حال بارگیری به استانهای کشور هستند. همچنین ۵۵ هزار تن ذرت دامی در بنادر شمالی در حال بارگیری و حمل به استانهای کشور و ۱ کشتی به میزان ۷۳ هزار تن در بندر شهید بهشتی چابهار در حال حمل به سایر استانها هستند.

 

 

انتشار خبر: شبنم مسعودی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید