Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:

توسعه دامپروری کشور در مقیاس صنعتی و خرد

وزیر جهادکشاورزی ، تثبیت و یکنواختی تولید گوشت مرغ و اجرای برنامه زمان‌بندی صادرات این محصول در ماه‌های اخیر را ، الگویی برای بازسازی زنجیره تولید گوشت قرمز دانست.

توسعه دامپروری کشور در مقیاس صنعتی و خرد

به گزارش ایانا به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت در جلسه قرارگاه امنیت غذایی روز پنجشنبه دهم خرداد ماه جاری از اختصاص منابع مالی بانک عامل و خط اعتباری برای توسعه صنعت دامپروری کشور خبر داد و گفت : تکمیل زنجیره ارزش و بازسازی گله مولد در افزایش تولید گوشت قرمز ، برنامه دردست اجرای معاونت امور تولیدات دامی است.

وی ، افزود : توسعه دامپروری کشور در مقیاس صنعتی و خرد ، برنامه اصلی وزارت جهادکشاورزی در بخش دام است و منابع مالی برای اقدامات ترمیمی در اختیار معاونت امور تولیدات دامی قرار می‌گیرد.

وی ، ضمن تاکید بر توفیقات بزرگ مدیریت کلان کشاورزی با مشارکت فعال تشکل‌ها و اتحادیه‌ها در تولید و بازار‌رسانی گوشت مرغ افزود: گزارش جوجه ریزی واحد‌های تولیدی سراسر کشور از تداوم و یکنواختی تولید گوشت مرغ خبر می‌دهد و این ثبات نتیجه هماهنگی و همکاری دولت و مردم برای اجرای برنامه جامع زنجیره تولید مرغ در کشور است.

وزیر جهادکشاورزی ، فعالیت‌های یک سال اخیر در ترمیم زنجیره تولید مرغ، مرغ اجداد و مادر، تامین نهاده و جلب اعتماد تشکل‌های تولیدی در تثبیت تولید و بازار‌رسانی بخش طیور را موفقیت‌آمیز دانست و تولیدات محتوایی روابط‌عمومی در انعکاس اقدامات انجام شده برای جامعه را امید‌بخش خواند و بر آگاهی‌بخشی مردم نسبت به مسیر دشوار طی شده تاکید کرد.

وزیر جهادکشاورزی با تاکید بر نقش نظارتی و سیاست‌گذاری دولت، گفت: 

حضور و مشارکت بخش خصوصی در قرارگاه‌ها، گواه این امر است که

وزارت جهادکشاورزی سیاست‌های حمایتی خود را هم‌راستا با برنامه‌ریزی اجرایی تشکل‌ها تنظیم می‌کند.

نیکبخت ، جهش تولید و گنجاندن اهداف صادراتی در برنامه تولید را عامل فراوانی و تنظیم بازار محصولات کشاورزی عنوان کرد و بر فرآوری محصولات صادراتی برای افزایش ارزش افزوده و درآمدزایی بیشتر، تاکید کرد.

وی ، کیفیت، کمیت، تداوم و مطالبه سود کم را راهکار ورود به بازار‌های صادراتی برشمرد و لزوم بکار‌گیری مکانیزم تعهد و پایه ارزی در حمایت از صادرات را خاطر‌نشان کرد.

وزیر جهادکشاورزی ، بر تعدد و تنوع مقاصد صادراتی تاکید کرد و گفت: گذاشتن همه کالاها در یک سبد، ریسک آسیب و از دست دادن فرصت‌ها را افزایش می‌دهد ، صادرکنندگان ایرانی باید با فعال کردن ۱۵ همسایه پیرامونی از فرصت‌های متنوع صادراتی بهره‌مند شوند.

گفتنی است ، در این جلسه ، گزارش جوجه ریزی، تولید و صادرات تخم‌مرغ و بررسی وضعیت واحد‌های پرواربندی دام ارایه شد.

 

 

منتشرکننده خبر: شیما علایی 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید