Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی:

حوزه شیلات با یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن تولید ثروت نهفته است

وزیر جهادکشاورزی، با اشاره به ظرفیت‌های فراوان و فعال شیلات، راهبرد توسعه شیلات بویژه آبزی‌پروری را اولویت سیاست توسعه بخش کشاورزی بر‌شمرد.

حوزه شیلات با یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن تولید ثروت نهفته است

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، محمدعلی نیکبخت در شورای راهبردی تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: سهم شیلات با یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن تولید در مقایسه با ۱۳۰ میلیون تن تولید محصولات کشاورزی، ظرفیت بکر و ثروت نهفته در این بخش را نشان می‌دهد.

وی ضمن تاکید دوباره بر بیشینه‌سازی ظرفیت تولید در همه زیر‌بخش‌های کشاورزی؛ آبزی‌پروری را زمینه مستعد تولید، اشتغال، ارزآوری و درآمدزایی دانست.

نیکبخت، علاوه بر منابع خدادادی ساحلی، ۵۰ درصد آب در اختیار باغبانی و زراعت را قابل استفاده در شیلات و آبزی‌پروری عنوان کرد و افزود: منابع داخلی و چاه‌های کشاورزی و پایاب سدها می‌تواند به صورت دو منظوره کارگاه تولید شیلاتی باشد.

وزیر جهادکشاورزی توانمندی سازمان تات، موسسات تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و دانش‌بنیان‌ها را در توسعه کمی و کیفی شیلات و آبزی‌پروری با افزایش بهره‌وری مؤثر خواند و شورای راهبردی تحقیقات علوم شیلاتی را نقطه تلاقی دانش و اجرا و شروع حرکت علمی در تولید دانش پایه شیلات کشور ارزیابی کرد.

گفتنی است؛ مدیران و کارشناسان سازمان‌های تخصصی تات و شیلات کشور از اعضای این شورا هستند.

 

 

منتشرکننده خبر: شیما علایی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید