Iranian Agriculture News Agency

نظارت و کنترل سازمان دامپزشکی بر ورود محموله‌ها و فرآورده‌های خام دامی

سازمان دامپزشکی کشور بر ورود کلیه محموله‌های دام و فرآورده‌های خام دامی و سایر محصولات وابسته در کمال دقت و صحت، نظارت و کنترل دارد.

نظارت و کنترل سازمان دامپزشکی بر ورود محموله‌ها و فرآورده‌های خام دامی

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ این سازمان براساس مصوبه اخیر هیات دولت با استقرار ناظرین بهداشتی در کشورهای هدف، نظارت بهداشتی و قرنطینه‌ای خود را یک مرحله بالاتر برده و در مبدا با حضور ناظرین مقیم در کشورهای مختلف بر محموله‌های دام زنده و فرآورده‌های جانبی نظارت و کنترل مضاعف می‌کند.

در خصوص بیماری تب برفکی که طبق پیش‌بینی‌ها در بعضی از استان‌های شمال‌غربی طبق روال هرسال کانون‌هایی مشاهده شده؛ سازمان دامپزشکی کشور ضمن جلوگیری از ترانزیت موقت دام از مبدا آسیای میانه به مقصد حوزه خلیج فارس و کشور عراق و اعلام به حوزه CIS، کلیه اقدامات بهداشتی و قرنطینه‌ای دیگر را به انجام رسانده و افتخار دارد که جمعیت دام کشور را در بالاترین سطح ایمنی نگه داشته است.

همچنین این سازمان از همکاری کلیه ارگان‌ها، نهادها و سازمان‌ها و وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، کشور، اقتصاد، امور خارجه، صمت و نیروی انتظامی مقتدر و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) که به طور ویژه در انجام وظایف حاکمیتی یاری‌رسان بوده‌اند، تقدیر و تشکر کرده است.

سازمان دامپزشکی کشور در این اطلاعیه، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان المعظم و عید نوروز، آغاز طرح تشدید اقدامات بهداشتی، قرنطینه‌ای و شرعی در سطح کشور را جهت نظارت بر عرضه فرآ‎ورده‌های خام دامی را اعلام کرده و از همه آحاد ملت بزرگ کشور برای مردمی‌سازی نظارت‌های بهداشتی دعوت به عمل آورد.

 

 

منتشرکننده خبر: شیما علایی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید