Iranian Agriculture News Agency

اخذ گواهی صیادی توسط یک‌هزار و ۲۸۰ شناور

تاکنون یک هزار و ۲۸۰ شناور از سازمان شیلات ایران، گواهی صیادی دریافت کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود سایر شناورها نیز به زودی صاحب این مجوز شوند.

اخذ گواهی صیادی توسط یک‌هزار و ۲۸۰ شناور

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، رییس این سازمان درباره آخرین وضعیت صدور مجوز صیادان گفت: ۸ هزار و ۶۵۵ قایق ثبت شدند که ۶هزار و ۱۵۳ فروند در اداره بنادر و ۵ هزار و ۴۸۰ فروند نیز در سامانه یکپارچه مدیریت ماهیگیری شیلات ثبت شده‌اند که از این تعداد، یکهزار و ۲۸۰ فروند، گواهی سفر صیادی از سازمان شیلات اخذ کرده‌اند که بی‌سابقه است.

سیدحسین حسینی افزود: برای تسهیل در عملیات صدور مجوزها، کارگروه ویژه و تخصصی تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: پس از اخذ گواهی ثبت، شناور برای دریافت سهمیه سوخت و مجوز عبور و مرور به سازمان بنادر معرفی می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره مراحل اجرای ثبت خاطرنشان کرد: پس از ثبت شناورها، بازدید به عمل آمده و سپس در سامانه صدور مجوزها، سایر مراحل تکمیل می‌شود.

وی ادامه داد: هیچ ترافیکی پشت پنجره صدور مجوزها وجود ندارد و به ترتیب مراحل صدور انجام می‌شود.

حسینی از ایجاد درگاه پرداخت الکترونیکی برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت؛ با ایجاد این درگاه، بهره‌برداران حتی برای پرداخت تعرفه نیز معطل نخواهند شد.

وی اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال، کل شناورها، مجوزهای لازم را اخذ کنند.

رییس سازمان شیلات ایران همچنین گفت: با تاکید وزیر جهاد کشاورزی و کمیسیون کشاورزی، میزان تعرفه با ۵۰ درصد تخفیف به ۲۵ میلیون تومان رسید که به صورت اقساط ۱۰ ماهه و به طور مستقیم به خزانه واریز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای فراهم‌سازی زمینه‌های حضور شناورها به دریا ۱۰۰ میلیارد تومان برای جاگذاری ۵ هزار سازه دریایی در راستای بازسازی ذخایر هزینه شده است.

حسینی در پایان تصریح کرد: در راستای حمایت از صیادان عزیز، تلاش‌های لازم را انجام خواهیم داد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید