Iranian Agriculture News Agency

پرورش ماهیان دریایی در آب‌های کم‌عمق و ساحلی گامی برای جهش تولید

مدیرکل شیلات هرمزگان در نشست بررسی و امکان‌سنجی پرورش ماهیان دریایی در قفس و در آب‌های کم‌عمق و ساحلی که با حضور مجری قفس سازمان شیلات ایران، معاون آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران، مشاورین طرح پرورش ماهیان دریایی در آب‌های کم‌عمق و ساحلی،رئیس گروه قفس و جمعی از کارشناسان و مسئولان این حوزه برگزار شد، پرورش ماهیان دریایی در آب‌های کم‌عمق و ساحلی را گامی برای رونق تولید خواند.

پرورش ماهیان دریایی در آب‌های کم‌عمق و ساحلی گامی برای جهش تولید

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، مسعود بارانی با اشاره به اینکه ظرفیت موجود در سواحل گسترده استان هرمزگان می‌تواند بستر و زمینه‌ساز پرورش ماهیان دریایی در آب‌های کم‌عمق و ساحلی باشد، گفت: بدون شک این مهم اشتغالی پایدار برای ساحل‌نشینان نیز ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: پرورش ماهیان دریایی در قفس در آب‌های کم‌عمق و ساحلی با اولویت صیادان و ساحل‌نشینان می‌تواند علاوه برافزایش تولید سهم بسزایی نیز در کاهش فشار بر ذخایر آبزیان با اشتغال صیادان داشته باشد.

بارانی مدیریت ذخایر آبزیان و کاهش فشار صید و برداشت از دریا ، تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد و افزایش فرصت‌های شغلی برای ساکنان حاشیه سواحل ، استفاده نکردن از آب‌شیرین‌کن در این طرح با توجه به محدودیت‌های آن، نیاز نداشتن به سرمایه‌گذاری سنگین و ثابت، رشد مناسب ماهی‌ها در دوره هشت‌تا ۱۰ ماهه و طعم خوب ماهی و بازارپسندی از اهداف و مزیت‌های مهم اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در آب‌های کم‌عمق و ساحلی خواند و گفت: ضرورت توجه بیشتر به این طرح و رفع برخی موانع پیش رو و بررسی دقیق و میدانی از اهم برنامه‌های شیلات استان است.

مجری طرح توسعه پرورش ماهی در قفس سازمان شیلات ایران نیز در این نشست بابیان اینکه استان هرمزگان ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های شیلات به‌ویژه آبزی‌پروری و صیادی دارد، تصریح کرد: اقدامات خوبی در حوزه شیلات در استان انجام‌شده است و امید است در آینده نزدیک شاهد تحقق پرورش ماهیان دریایی در آب‌های کم‌عمق و ساحلی باشیم.

محمد جدی با تأکید بر حرکت استوار در مسیر خودکفایی تولید و تکثیر بچه ماهی در استان بیان کرد: خوشبختانه با حمایت سازمان شیلات ایران گام‌های خوبی در حوزه توسعه پرورش ماهی در قفس برداشته‌شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید