Iranian Agriculture News Agency

خدمات دامپزشکی و قرنطینه‌ای ایران به سنگال صادر می‌شود

در جریان مذاکرات پنجمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سنگال مقرر شد خدمات آموزشی، فنی و آزمایشگاهی دامپزشکی و قرنطینه‌ای ایران به سنگال صادر ‌شود.

خدمات دامپزشکی و قرنطینه‌ای ایران به سنگال صادر می‌شود

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، پنجمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سنگال پس از ۱۲ سال وقفه، در داکا برگزار شد و در جریان مذاکرات این کمیسیون مشترک قرار شد ایران نسبت به صدور خدمات آموزشی، فنی، بهداشتی، آزمایشگاهی و قرنطینه‌ای به سازمان دامپزشکی جمهوری سنگال اقدام کند.

محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی، مجتبی نوروزی معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور، سید حسین حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات، جلالیان معاون وزیر دادگستری و تنی چند از مدیران و کارشناسان وزارتخانه‌های مختلف و نهاد ریاست جمهوری، به‌منظور شرکت در این کمیسیون وارد سنگال شدند تا در پایان این کمیسیون، اسناد و توافقنامه‌هایی در حوزه‌های مختلف ازجمله کشاورزی، راه، صنعت و خدمات فنی و مهندسی، گمرک، فرهنگی، بهداشت میان هیات‌های دو کشور امضا شود.

مجتبی نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی کشور در این خصوص گفت: با توجه به این‌که دو کشور مسلمان ایران و سنگال دارای اشتراکات فرهنگی و پیشینه تاریخی فراوانی هستند، روابطی دوطرفه توأم با همفکری و ظرفیت‌های موجود می‌تواند به سود دو کشور باشد و ما تلاش کردیم مقدمات یک تفاهم‌نامه مطلوب را آماده کنیم تا در آینده امضا شود.

بر اساس مذاکرات صورت گرفته در خصوص خدمات سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران نیز قرار است پیرو توافق‌های به‌عمل‌آمده نسبت به صدور خدمات آموزشی، فنی، بهداشتی، آزمایشگاهی و قرنطینه‌ای به سازمان دامپزشکی جمهوری سنگال اقدام شود و تفاهم‌نامه فی‌مابین متعاقباً منعقد می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید