Iranian Agriculture News Agency

توضیح سازمان دامپزشکی درباره غذاهای حرام گوشت در رستوران‌ها

روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای در خصوص مقاله غذاهای حرام گوشت در منو رستورانهای تهران توضیحاتی ارائه کرد.

توضیح سازمان دامپزشکی درباره غذاهای حرام گوشت در رستوران‌ها

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، بر اساس قانون نظارت شرعی بر ذبح و صید، مصوبه اسفند ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی و همچنین با استناد به قانون سازمان دامپزشکی کشور مصوب سال ۱۳۵۰ برابر ضوابط نسبت به صدور مجوز واردات آبزیان و رعایت ضوابط شرعی و همچنین نظارت نمایندگی محترم ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور برابر دستورالعمل‌ها در وزارت جهاد کشاورزی ، این سازمان اقدام می نماید .

لذا بدیهی است در زمان واردات، کلیه نظارت‌های شرعی بر فرآیند واردات صورت می پذیرد و لازم بذکر است به علت نظارت‌های مستمر و موانع قانونی بر تولید آبزیان حرام گوشت، تولید آنها در کشور امکان پذیر نخواهد بود و در صورت مشاهده بلافاصله با آن برخورد قانونی قاطعانه خواهد شد .

حال چنانچه افرادی با هر نیت در فضای مجازی اقدام به آگهی تبلیغاتی می نمایند نمیتواند به تنهایی مستندی بر عرضه و فروش آبزیان حرام گوشت در رستوران باشد بلکه با توجه به قانون سازمان دامپزشکی کشور باید بر اساس بازرسی فنی از محل و طی مراحل قانونی این ادعا توسط بازرسین مورد تایید در این خصوص مشاهده و سپس مستند گردیده باشد که تاکنون گزارشی در این خصوص دریافت نگردیده است.

لازم به ذکر است چنانچه هرگونه تخلف از این جنس موضوعات تا به امروز رخ داده و گزارش بازرسی داشته برخورد قاطع با آن واحدها صورت پذیرفته است .

لذا ضمن تشکر از توجه برخی از اهالی رسانه مجددا درخواست می گردد اگر مستندی در این زمینه وجود دارد به سازمان دامپزشکی کشور اعلام نمایند تا بلافاصله مورد بررسی گردد و در صورت احراز تخلف برابر قانون اقدام لازم قاطعانه صورت پذیرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید