Iranian Agriculture News Agency

تشکیل کانون‌ فرادستگاهی برای پرداخت حقوق مسوولان فنی- بهداشتی

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور اعلام کرد: در ماده (۳۵) احکام برنامه هفتم توسعه، مقرر شده کانون فرادستگاهی و وزارتخانه‌ای ایجاد شود و ناظران و مسوولان فنی- بهداشتی در همه حوزه‌ها، حقوق و مزایای خود را از آن کانون دریافت کنند.

تشکیل کانون‌ فرادستگاهی برای پرداخت حقوق مسوولان فنی- بهداشتی

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، حامد زارعی در مراسم روز ملی دامپزشکی بیان کرد: وقتی یک مسوول فنی - بهداشتی حقوق خود را مستقیم از کارفرمای خود می‌گیرد، ممکن است نظارت بهداشتی‌اش تحت تاثیر قرار گیرد.

وی افزود: تمام دستگاه‌های کشور موظف‌اند پس از تصویب احکام برنامه هفتم توسعه، این حکم را اجرا کنند.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در ادامه خواستار اصلاح و به‌روز کردن دستورالعمل حریم‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور شد و گفت: با به‌روز شدن حریم‌های بهداشتی، ظرفیت تولید کشور بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از الزامات صدور مجوز کسب و کار و مجوز حوزه‌های اماکن دامی کشور، رعایت حریم‌های بهداشتی است.

زارعی خاطرنشان کرد: حریم‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور نشان می‌دهد که هر واحدی نسبت به واحد کنار خود و یا نسبت به روستا و اماکن صنعتی چقدر باید فاصله داشته باشد.

وی افزود: حریم هر شغل و صنفی متفاوت است و این حریم باید بازنگری شود.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور با اشاره به اهمیت امنیت شغلی دامپزشکان کشور گفت: ما در حوزه امنیت شغلی و محافظت شغلی دامپزشکان دچار مشکل زیربنایی هستیم.

وی افزود: رصد سازمان نظام دامپزشکی کشور نشان می‌دهد هنوز برخی دامپزشکان با مسایل ابتدایی معیشتی و شغلی روبرو هستند و این در حالی است که دامپزشکان در خط مقدم مبارزه با بیماری‌های مشترک فعالیت می‌کنند.

زارعی با بیان این که سال گذشته تعدادی از دامپزشکان به علت مبارزه با بیماری‌های مشترک از دست رفته‌اند، خواستار آن شد که این متخصصان در حوزه شهدای سلامت قرار گیرند.

وی درباره خدمات این سازمان گفت: سال گذشته بیش از ۷۰ هزار پروانه اماکن دامی، صنعتی، نیمه‌صنعتی، عشایری، روستایی، کلینیک و داروخانه توسط سازمان نظام دامپزشکی صادر شده است که رشد حدود ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور افزود: صدور ۷۰ هزار پروانه با حدود ۱۰۰ نفر نیرو در کل کشور انجام گرفته است.

وی با بیان این که همه خدمات و حتی صدور کارت عضویت سازمان نظام دامپزشکی در درگاه ملی مجوزها قرار می‌گیرد، اذعان داشت: این اقدامی زیربنایی است که صورت داده‌ایم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید