Iranian Agriculture News Agency

پیش‌بینی تولید ۵۰۰ هزار تن ماهی در قفس در برنامه هفتم توسعه

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: در برنامه هفتم توسعه، تولید ۵۰۰ هزار تن ماهی در قفس پیش‌بینی‌شده است که حدود ۳۱۷ هزار تن در آب‌های جنوب، ۱۶۳ هزار تن در آب‌های شمال و ۱۲۰ هزار تن هم در آب‌های داخلی انجام خواهد شد.

پیش‌بینی تولید ۵۰۰ هزار تن ماهی در قفس در برنامه هفتم توسعه

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید حسین حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در سمینار تخصصی مدیریت پرورش ماهی در قفس بیان کرد: پرورش ماهی در قفس یکی از ابزارهای رسیدن به تطبیق تولید با اقلیم و تاب‌آوری تولید است.

وی افزود: تولید پروتئین آبزیان در شرایط اقلیمی کشور، کم آب‌بر محسوب می‌شود و رفتن به سمت آبزی‌پروری در منابع پایدار به‌ویژه در حوزه دریا یکی از استراتژی‌های مهم در تأمین امنیت غذایی است.

حسینی با یادآوری وجود ۵۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی در کشور اضافه کرد: ما می‌توانیم از این نوار ساحلی به‌عنوان یک‌پایه زیستی برای تولید پروتئین آبزیان استفاده کنیم.

وی افزود: در گام اول مطالعات برای امکان تولید ۴.۶ میلیون تنی پرورش ماهی در قفس انجام‌شده است، در برنامه هفتم توسعه، تولید ۵۰۰ هزار تن ماهی در قفس پیش‌بینی‌شده که حدود ۳۱۷ هزار تن در آب‌های جنوب، ۱۶۳ هزار تن در آب‌های شمال و ۱۲۰ هزار تن هم در آب‌های داخلی انجام خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تولید آبزی در سال گذشته به ۵.۵ میلیون تن رسید، پرورش ماهی در قفس یک صنعت نوپایی است و با تکنولوژی تولید قفس در دریا و ایجاد ۱۲ هزار هکتار سایت پشتیبانی به سمت تولید در قفس پیش خواهیم رفت.

وی ادامه داد: به‌کارگیری تجربه، تخصص و آموزش و ترویج در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

حسینی تأکید کرد: سازمان شیلات ایران به‌طور کامل از این صنعت حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید