Iranian Agriculture News Agency

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران اعلام کرد:

بروز مشکل برای دامداری‌های صنعتی با قطع برنامه‌ریزی شده برق

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: برنامه قطع برنامه‌ریزی شده برق، واحدهای دامداری صنعتی را با معضل مواجه کرده است.

بروز مشکل برای دامداری‌های صنعتی با قطع برنامه‌ریزی شده برق

احمد مقدسی دراین‌ارتباط به خبرنگار ایانا بیان کرد: از هفته گذشته به واحدهای صنعتی دامداری ابلاغ‌شده است که به مدت دو ساعت در روز، بین ساعت‌های ۱۰ تا ۱۲ و یا ۱۲ تا 14 برق خود را قطع کرده و از موتوربرق استفاده کنند. تاکنون خبر این ابلاغ از استان‌های تهران، البرز و قزوین به انجمن واصل‌شده است.

وی افزود: در حال حاضر دامداری‌های صنعتی، برای تأمین سوخت موتوربرق‌های خود نیز مشکل‌دارند و با شرکت نفت دچار چالش هستند. این برای واحدهای پرورش اشکال ایجاد کرده است.

مقدسی تأکید کرد: درصورتی‌که بنا بر ادامه این رویه باشد، حتماً باید سوخت موردنیاز الکتروموتورها تأمین شود.

این فعال صنفی در ادامه مشکل دیگر واحدهای تولید در این رابطه را فرسودگی موتورهای برق اعلام کرد و گفت: مراکز تولید، برای تأمین برق اضطراری و در مواقع خاص به این موتوربرق‌ها مجهز شده‌اند و توقع تأمین روزانه دو ساعت برق از آن‌ها غیرمنطقی است.

وی توضیح داد: در واحدهای دامداری صنعتی، دستگاه‌های تولید خوراک، شیردوشی و آب گرم واحدهای پرورش دام صنعتی به برق وابسته هستند. سرمایه واحدهای دامداری و مرغداری موجودات زنده‌ای هستند که در صورت عدم تأمین نیازهای زیستی‌شان، از بین رفته و تلف می‌شوند.

به گزارش ایانا با شروع فصل گرم، برقراری برنامه قطع برق توسط وزارت نیرو مشکلاتی را برای واحدهای تولید و فرآوری زیر بخش کشاورزی به‌عنوان تأمین‌کننده و تضمین‌کننده امنیت غذایی کشور ایجاد کرده است که این مسئله با واکنش فعالان صنفی و مسئولان کشوری مواجه شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید