Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان شیلات ایران:

اولویت در حوزه صیادی و آبزی پروری بی‌شک با بومیان است

هرمزگان معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: بی‌شک اولویت در بهره‌مندی از فعالیت‌های شیلاتی چه در حوزه صید و چه در حوزه آبزی پروری با بومیان است.

 اولویت در حوزه صیادی و آبزی پروری بی‌شک با بومیان است

به گزارش ایانا به نقل از ایسنا، سید حسین حسینی صبح امروز (۱۹ خردادماه) در دیدار با جمعی از صیادان و نمایندگان جامعه صیادی شهرستان جاسک، افزود: خوشبختانه در این راستا نگاه ویژه‌ای به شهرستان جاسک شده است که استقرار سازه‌های زیستگاه مصنوعی در آب‌های این شهرستان و ایجاد مرکز بازسازی ذخایر آبزیان در این شهرستان نشان از این مهم دارد.

وی با بیان اینکه ذخایر آبزیان در دریا به شدت تحت فشار است، بیان کرد: در حال حاضر طبق کارشناسی‌های پژوهشکده و تحقیقات انجام شده، ذخایر قابل برداشت استان ۱۸۰ هزار تن است که بالغ بر ۳۱۵ هزار تن در حال برداشت است. این آمار بیانگر فشار دو برابر بر ذخایر آبزیان است.

حسینی با اشاره به اینکه مجوز بیش از ۷ خدمت و ۷۰ زیر خدمت شیلاتی توسط سامانه الکترونیک صدور مجوز صادر می‌شود، اضافه کرد: خوشبختانه در سامانه سماک، به‌صورت تایید محور و براساس توان دریا و ذخایر موجود در حال حاضر صدور مجوزها به صورت الکترونیکی صورت می پذیرد.

معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران بر حرکت در مسیر تولید از طریق آبزی پروری تاکید کرد و گفت: دریا بر خلاف اسمش ذخایر محدودی دارد و تمام جهان از صید و صیادی به سمت آبزی پروری حرکت کرده‌اند.

حسینی بیان کرد: بی‌شک اولویت در بهره‌مندی از فعالیت‌های شیلاتی چه در حوزه صید و چه در حوزه آبزی پروری با بومیان است و زمین هزار و ۲۰۰ هکتاری به شهرک های کشاورزی جهت واگذاری به بومیان فقط واگذار شده است.

وی با تاکید بر اهمیت آموزش و ترویج از برگزاری دوره‌ای آموزشی و ترویج ویژه شهرستان جاسک خبر داد و افزود: مشوق‌ها و تسهیلات و حمایتهای خوبی برای ورود جامعه صیادی از سوی شیلات درنظر گرفته شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید