Iranian Agriculture News Agency

با ابلاغ رسمی اساسنامه از سوی وزیر بهداشت انجام شد:

صدور موافقت اصولی تاسیس مرکز تحقیقات بیماری‌های منتقله از دام

مشاور معاون وزیر و مدیر کل روابط عمومی سازمان دامپزشکی گفت: با ابلاغ رسمی اساسنامه از سوی وزیر بهداشت، موافقت اصولی تاسیس مرکز تحقیقات بیماری‌های منتقله از دام و فرآورده‌های دامی به انسان صادر شد.

صدور موافقت اصولی تاسیس مرکز تحقیقات بیماری‌های منتقله از دام

امین اسدی در گفت‌وگو با ایانا بیان کرد: با ابلاغ رسمی اساسنامه مصوب شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، موافقت اصولی تاسیس مرکز تحقیقات بیماری‌های منتقله از دام و فرآورده‌های دامی به انسان صادر شد.

وی افزود: در واپسین روزهای اردیبهشت ماه و با ابلاغ رسمی بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت خطاب به سید محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی کشور، موافقت اصولی تاسیس مرکز تحقیقات بیماری‌های منتقله از دام و فراورده‌های دامی به انسان صادر شد.

اسدی گفت: این مرکز با هدف گسترش و توسعه فن‌آوری و انسجام بیشتر پژوهش و فن‌آوری و آموزش و ارائه راه حل در امور بهداشتی درمانی تاسیس شده است.

وی ادامه داد: طبق اساسنامه این مرکز، 16 هدف در دستور کار آن قرار می‌گیرد که در چارچوب دو رکن شورایعالی و رئیس مرکز تعریف شده است.

مشاور معاون وزیر اضافه کرد: شورایعالی که متشکل از رئیس سازمان دامپزشکی کشور، معاون بهداشتی و پیشگیری این سازمان، معاون تشخیص و درمان سازمان، رئیس مرکز و سه نفر از اعضای هیات علمی مرکز است، با پیشنهاد رئیس مرکز و تایید رئیس سازمان دامپزشکی فعالیت خواهد کرد.

وی بیان کرد: بر اساس آنچه در ماده 8 این اساسنامه تعریف شده است، عضو‌گیری این مرکز به دو صورت پیوسته و ناپیوسته خواهد بود که اعضای پیوسته اعضای هیات علمی و و کارشناسان تمام وقت مرکز هستند و اعضای ناپیوسته، اعضای هیات علمی سایر گروه‌های آموزشی سازمان دامپزشکی کشور یا سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خواهند بود.

اسدی گفت: در ماده 9 اساسنامه نیز به منابع مالی مرکز اشاره شده است که از طریق درآمدهای حاصله از خدمات مرکز طبق ضوابط قانونی، کمک و هدایای اشخاص حقیقی و حقوقی و اعتبارات دولتی در صورت تخصیص صورت خواهد گرفت.

وی افزود: اساسنامه "مرکز تحقیقات بیماری‌های منتقله از دام و فراورده های دامی به انسان" در دویست و هشتاد و نهمین جلسه مورخ 14 اسفند ماه سال 1401 خورشیدی در شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی در 9 ماده و یک تبصره به تصویب رسیده بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید