Iranian Agriculture News Agency

"ساداتی نژاد" در جلسه قرارگاه امنیت غذایی تاکید کرد:

لزوم افزایش سهم آبزیان در سبد مصرفی خانوار

وزیر جهاد کشاورزی بر افزایش سهم آبزیان در سبد مصرفی خانوار و افزایش سرانه مصرف این بخش تاکید کرد.

لزوم افزایش سهم آبزیان در سبد مصرفی خانوار

به گزارش خبرنگار ایانا، صبح امروز جلسه قرارگاه امنیت غذایی به ریاست سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و با حضور معاونین وزیر، روسای سازمان ها و مسئولان ذی ربط در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

در این جلسه، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی بر افزایش سهم آبزیان در سبد مصرفی خانوار و افزایش سرانه مصرف این بخش تاکید کرد.

وی در ادامه افزود: باتوجه به ظرفیت های بی نظیر پهنه های سرزمینی ایران ازجمله محیط های دریایی، سواحل، رودها و ... تولید محصولات آبزی با کیفیت و ارزان و فرهنگ سازی مصرف پروتئین های دریایی باید مورد توجه سازمان شیلات قرار گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت صادرات محصولات آبزی گفت: در ۷ ماهه سال ۱۴۰۱ صادرات محصولات آبزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی و ارزشی به ترتیب رشد ۶۸ و ۲۸ درصدی داشته است.

مقام عالی وزارت در ادامه تصریح کردند: در راستای حمایت از تولید و صادرات آبزیان، پرداخت تسهیلات در قالب شیلات کارت به بهره برداران این بخش درحال انجام است.

ساداتی نژاد در پایان گفت: در راستای مدیریت، توسعه و تکمیل زنجیره ارزش محصولات آبزی و حمایت از سرمایه گذاری در این بخش راه اندازی شهرک های شیلاتی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید