Iranian Agriculture News Agency

استحصال ۸۷۱ کیلوگرم خاویار در صید سالانه ماهیان خاویاری دریای خزر

معاون امور صید سازمان شیلات ایران از صید سالانه ماهیان خاویاری دریای خزر در آب‌های ایران با هدف بازسازی و تکثیر این گونه با استحصال حدود ۱۲ هزار و ۶۴۴ تن گوشت و ۸۷۱ کیلوگرم خاویار خبر داد.

استحصال ۸۷۱ کیلوگرم خاویار در صید سالانه ماهیان خاویاری دریای خزر
به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، رضا عباس‌پور نادری در گفتگویی در خصوص وضعیت صید ماهیان خاویاری دریای خزر گفت: در حال حاضر ذخایر ماهیان خاویاری در وضعیت حساس و تحت مدیریت پنج کشور حاشیه دریای خزر قرار دارد.

وی ادامه داد: با توجه به توافق سران پنج کشور حاشیه دریای خزر صید تجاری این گروه از ماهیان استخوانی دریای خزر همچنان ممنوع است.

معاون امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران خاطرنشان ساخت: در کشور ما صید ماهیان خاویاری دریای خزر به طور محدود با هدف تحقیقاتی و جهت ذخیره و بازسازی ذخایر انجام می‌شود.

به گفته وی در سال گذشته در مجموع ۱۲ هزار و ۶۴۴ تن گوشت ماهیان خاویاری و ۸۷۱ کیلو‌گرم خاویاری از مجموع صید این گونه ماهیان با هدف بازسازی ذخایر به دست آمد.

عباس‌پور خاطرنشان ساخت: صید ماهیان خاویاری با هدف بازسازی و تکثیر طی سال‌های اخیر تقریباً ثابت بوده است و انتظار می‌رود امسال هم در همین حدود صید داشته باشیم.

وی اظهار داشت: صید ماهیان خاویاری به منظور بازسازی و تکثیر هر ساله از اوایل مهر ماه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان انجام می‌شود.

معاون امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران در ادامه به حضور صیادان غیرمجاز که در طول فصل صید اقدام به صید ماهیان خاویاری می‌کنند، اشاره و بیان کرد: حضور مستمر یگان حفاظت شیلات در دریای خزر سد بزرگی برای رسیدن اهداف این صیادان غیرمجاز محسوب می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید