Iranian Agriculture News Agency

"ستاری" در جمع خبرنگاران:

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: یکی از اهداف ما در سال جاری توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی به خصوص شیلات بوده است.

ضرورت توسعه شرکت های دانش بنیان در بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان شیلاتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی کم است و کمتر از 4 درصد از شرکت های ما در این حوزه فعالیت می کنند.

وی افزود: یکی از اهداف ما در سال جاری توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی به خصوص شیلات بوده است.

ستاری با اشاره به سند ابلاغ شده در هیئت دولت برای توسعه بخش دانش بنیان گفت: اتفاقات خوبی در این 5 ماه رقم خورده است و کمیته پیگیری در این زمینه ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در این مدت شرکت های بسیاری به حوزه دانش بنیان پیوسته‌اند و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه به مرور جذب شده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با پیگیری های وزارت جهاد کشاورزی به خصوص سازمان شیلات، شرکت های بسیاری در بخش دانش بنیان کشاورزی جذب شده‌اند و امیدواریم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

ستاری با بیان اینکه حوزه دریا در ایران مغفول مانده است، گفت: حوزه شیلات جای کار بسیاری دارد، بکر است و تکنولوژی به راحتی می تواند در این حوزه رسوخ پیدا کند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید