Iranian Agriculture News Agency

آقامیری:

سازمان دامپزشکی ناظر بر قیمت دارو و واکسن دام و طیور است

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: سازمان دامپزشکی ناظر بر قیمت دارو و واکسن دام و طیور است.

سازمان دامپزشکی ناظر بر قیمت دارو و واکسن دام و طیور است

به گزارش ایانا به نقل از سازمان دامپزشکی کشور،  سید محمد آقامیری معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی در برنامه زنده تلویزیونی صبح بخیر ایران، گفت: سازمان دامپزشکی در تنظیم بازار نقشی ندارد، اما عملکرد و نظارت ما در تنظیم بازار موثر است.

به گفته وی، اگر قیمت دارو و واکسن زیاد باشد، تولیدکننده خریداری نمی کند و این امر منجر به شیوع بیماری می شود، از این جهت برای ما مهم است که واکسن و دارو با چه نرخی به دست تولیدکننده می رسد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی می‌گوید: با شیوع بیماری دام و طیور مشکلات افزایش می یابد و در برخی مواقع مجبور به هزینه بیشتر هستیم؛ بنابراین وظیفه ما در حوزه پیشگیری و قبل از ایجاد مشکل است که الان هم این کار انجام می شود.

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: نگاه بعدی سازمان pms است به طوری که ماده موثره داروهای موجود در بازار را جمع آوری و بررسی کنیم تا ببینیم داروی مصرفی دامدار چقدر اثر گذاری دارد.

آقامیری گفت: بنابر آخرین آمار تا ۲ روز گذشته تعداد مبتلایان تب کریمه کنگو به ۱۳ نفر رسیده که متاسفانه یک نفر آن‌ها فوت کرده است.

به گفته او، با توجه به افزایش تعداد آمار مبتلایان و امکان انتقال از دام به انسان یا انسان به انسان دیگر توصیه می‌شود که افراد به سبب عدم علایم بالینی بر دام از ذبح غیرمجاز و خرید گوشت کنار جاده امتناع کنند.

همه ساله با آغاز فعالیت کنه‌ها در فصل گرما بیماری تب کریمه کنگو افزایش می‌یابد، در حالی که با رعایت توصیه‌های دامپزشکی به راحتی قابل پیشگیری است.

سازمان دامپزشکی وظیفه نظارتی و حاکمیتی دارد تا در نهایت محصولات سالم‌ پروتئینی به دست مصرف کنندگان برسد و از شیوع بیماری های دام و طیور که آسیب جدی به تولید ملی کشور می زنند، پیشگیری کند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید