Iranian Agriculture News Agency

قربانزاده خبر داد:

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان شیلات ایران جزییات تامین سرمایه در گردش واحد های تولیدی حوزه شیلات را تشریح کرد.

اعلام جزئیات تامین سرمایه درگردش فعالیت‌های شیلاتی

به گزارش ایانا و به نقل از سازمان شیلات، رجبعلی قربانزاده با اشاره به آزاد سازی ارز  دولتی برای تامین نهاده های تولید از جمله سویا، ذرت و جو اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی به جد در حال تامین نقدینگی (سرمایه درگردش) با نرخ ۱۰ تا ۱۲ درصد برای واحد های تولیدی  دام، طیور و آبزیان است.

وی افزود: با پیگیری معاون وزیر و رییس سازمان شیلات و جلسات کارشناسی  در معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارتخانه و  اداره کل حمایت از سرمایه گذاری  وزارت متبوع، توافق های اولیه برای بهرمندی  شیلات از این منابع صورت گرفته و امیدواریم با ابلاغ  دستورالعمل وزارتخانه به بانک کشاورزی عملیات اجرایی آن در چند روز آینده در قالب سامانه سیتا اجرایی شود.

قربانزاده تصریح کرد: جزئیات و چگونگی بهره مندی از این تسهیلات سرمایه درگردش برای واحد های آبزی پروری متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین سازمان شیلات ایران به جد در حال پیگیری" شیلات کارت" برای  تامین نهاده های  تولید آبزیان  نیز می باشد که توافق های اولیه با وزارت جهادکشاورزی انجام شده است.

وی افزود: توافق اولیه صورت گرفت تا حداقل با ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع سال ۱۴۰۰ وزارتخانه (بند الف تبصره ۱۸  ) با بهره ۱۲ درصد به شیلات اختصاص داده شود تا  در قالب قرار داد با بانک کشاورزی، "شیلات کارت" تعریف شود که این اقدام با حضور نماینده بانک کشاورزی توافق شده و در حال تنظیم پیش نویس قرار داد با بانک کشاورزی  و وزارتخانه هستیم که به محض نهایی شدن  اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.

قربانزاده خاطرنشان کرد: همچنین از محل ردیف اعتبارات کمک های فنی و اعتباری شیلات مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش با تنظیم قرار داد با بانک کشاورزی  و با بهر ه ۱۴ درصد  و تامین یارانه آن از محل اعتبارات سازمان شیلات تامین می شود و برش استانی آن به بانک کشاورزی جهت ابلاغ به سرپرستی های استان ارسال شده است که  بخشی از نقدینگی واحد های تولیدی حوزه شیلات از این طریق تامین خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید