Iranian Agriculture News Agency

صبح امروز صورت گرفت؛

صبح امروز سه‌شنبه یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران و مرکز ملی سلامت دام وزارت کشاورزی کوبا در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی و با رویکرد توسعه همکاری‌های دوجانبه به امضاء رسید.

امضای یادداشت تفاهم همکاری بین ایران و کوبا در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، سید محمد آقامیری معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در خصوص اهداف امضای این یادداشت تفاهم بین دو کشور ایران و کوبا اظهار کرد: این یادداشت تفاهم با هدف پیشگیری، کنترل، ریشه‌کنی و ارتقای نظام مراقبت و نظارت بر بیماری‌های دامی، بیماری‌های زئونوز و همچنین تسهیل در امر تجارت کالای مندرج در مجموعه مقررات بهداشتی سازمان بهداشت جهانی دام (OIE) امضاء شده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت افزایش زمینه همکاری اقتصادی بین دو کشور در راستای دیدگاه‌های سیاسی مشترک بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا علیه امپریالیسم افزود: در راستای توسعه همکاری دوجانبه و توافقات صورت گرفته بر اساس یادداشت تفاهم امضا شده، تبادل تجارب و دانش مرتبط با دامپزشکی، تبادلات تجاری داروهای دامپزشکی، داروهای ضدانگل، فرآورده‌های بیولوژیک و ایمنولوژیکی و امکانات تشخیص در قلمرو دو کشور با هدف انتقال تکنولوژی به کشور طرف مقابل از جمله دستاوردهایی است که با اجرای این یادداشت تفاهم عملیاتی خواهد شد.

گفتنی است، ریکاردو کابریساس معاون نخست وزیر و فرستاده ویژه رییس‌جمهوری کوبا از چند روز پیش برای برگزاری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا به تهران سفر کرده است. این کمیسیون زمینه همکاری دو کشور در موضوعات غذا، صادرات مواد غذایی، نفت و انرژی، واکسن و مواد بیولوژیکی، دارو و فن‌‎آوری، بانکی و تجارت را بررسی خواهد کرد.

لازم به ذکر است، هیات کوبایی از نظر تعداد و سطح، هیات فوق‌العاده بالا و بی‌سابقه‌ای را به ایران اعزام کرده است و ۳ وزیر، تعدادی معاون وزیر، مدیران کل بعضی از بخش‌های دولتی، بانک مرکزی و سه هلدینگ معتبر اقتصادی کوبا در هیات کوبایی حضور دارند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید