Iranian Agriculture News Agency

حسینی:

۲۲۰۰ تن گوشت ماهیان خاویاری در مازندران تولید می شود

سرپرست سازمان شیلات ایران اعلام کرد: تولید آبزیان کشور حدود یک میلیون و 268 هزار تن است که از این میزان حدود 550 هزار تن مربوط به آبزی پروری است.

تولید بیش از 1.2 میلیون تن آبزی در کشور

به گزارش ایانا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین حسینی در حاشیه سفر استانی هیات دولت به استان مازندران و بازدیددیروز وزیر جهاد کشاورزی از مجتمع پرورش ماهی خاویاری قره برون در چیکرود جویبار استان مازندران به خبرنگار ما گفت: یکی از گونه های مهم در آبزی پروری، گونه ماهیان خاویاری است، زیرا صید ماهیان به علت تحت فشار بودن ذخایر در دریا ممنوع است.

وی افزود: در حال حاضر پرورش ماهیان خاویاری در 22  استان کشور انجام می گیرد و در این مجتمع پرورش ماهیان خاویاری به عنوان  یک مگا پروژه، نزدیک به 50 درصد گوشت ماهیان خاویاری کشور تولید می شود.

حسینی با اشاره به ظرفیت های این مجتمع پرورش ماهی خاویاری اظهار داشت: تشکیل زنجیره ارزش از تولید بچه ماهی تا پرورش، فرآوری، پایانه صادرات و تولید خوراک آبزی در دستور کار این مجتمع تولیدی است.

وی با اشاره به این که در  استان مازندران 2200 تن گوشت ماهیان خاویاری تولید می شود، اظهار کرد: 1600 تن از گوشت خاویاری استان مازندران از طریق این مجتمع تولید می شود.

 سرپرست سازمان شیلات ایران با بیان این که در این مجتمع حدود 5.5 تن خاویار استحصال می شود، تصریح کرد: ما در تکنولوژی و عمل آوری خاویار حرف اول را می زنیم و با این حال توسعه صنایع تبدیلی در مرحله پس از تولید موضوع بسیار مهمی در بخش کشاورزی و در حوزه شیلات به شما می رود.

حسینی گفت: با همت دست اندرکاران این مجتمع نیز برای احداث صنایع تبدیلی و فرآوری گوشت خاویاری اقدامات خوبی انجام شده تا ارزش افزوده پس از تولید در سبد درآمدی تولید کننده قرار بگیرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید