Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های قرچک و ورامین اعلام کرد: در راستای اجرای طرح جامع کاداستر از ابتدای سال جاری تاکنون برای 100 هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان ورامین اسناد تک برگ کاداستری صادر شده است.

صدور اسناد تک برگ برای 100 هزار هکتار از اراضی ملی ورامین

به گزارش خبرنگار ایانا در استان تهران، اصغر سپه وند رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های قرچک و ورامینبا بیان اینکه اراضی ملی شهرستان ورامین حدود 220 هزار هکتار است افزود: با تعامل و همکاری فی مابین اداره ثبت و منابع طبیعی و عزم جدی که هر دو دستگاه منابع طبیعی و ثبت اسناد دارند پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این میزان صدور اسناد تک برگ به 180هزار هکتار برسد.

وی اجرای طرح کاداستر را اقدامی مهم و پیشگیری کننده در پدیده زمین خواری بر شمرد و یادآور شد: با ضریب امنیتی بالایی که طرح کاداستر دارا می باشد، با اجرای این طرح علاوه بر برطرف شدن بسیاری از مشکلات ثبتی، جعل اسناد و سوء استفاده از این اراضی به شدت کاهش پیدا می کند.

این مقام مسئول از افتتاح پروژه 200 هکتاری احداث هلالی های آبگیر در دهه فجر نیز خبرداد و خاطر نشان کرد: این پروژه که با هدف احیای مراتع و ذخیره نزولات آسمانی و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در مراتع حوزه آبخیز سیاهکوه شهرستان ورامین به مرحله اجرا درآمده در ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید