Iranian Agriculture News Agency

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران:

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در حاشیه بیست و هشتمین جلسه کمیته فنی این اداره کل گفت: با توجه به دستورالعمل ها، ضوابط و قوانین مربوطه، کمیته فنی بالاترین مرجع تصویب و تصمیم گیری درخصوص اجرای طرح های منابع طبیعی و آبخیزداری است.

کمیته فنی بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در اجرای طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری است

به گزارش ایانا و به نقل از منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، سید نقی عزیزی با اشاره به اینکه کمیته فنی، کمیته ای کاملاً تخصصی است افزود: این کمیته یکی از قدیمی ترین مراجع تصمیم گیری سازمانی و بازوی فنی مجموعه منابع طبیعی به شمار می آید و از آنجائی که تمامی موضوعات فنی، اجرایی، دستورالعمل ها، طرح ها و پروژه ها باید با تأیید این کمیته انجام شود، نقش آن در تصمیم سازی هایی که در جهت رفع تهدیدات و توسعه منابع طبیعی اتخاذ می شود بسیار با اهمیت است.

وی با بیان اینکه این کمیته تمامی طرح ها و برنامه های اجرائی را از لحاظ امکان سنجی و توجیهات اقتصادی، اجتماعی و... مورد بررسی قرار می دهد ادامه داد: در این کمیته علاوه بر طرح ها و پروژه های منابع طبیعی و آبخیزداری، مصوباتی که از کمیته هائی همچون کمیته نظارت بر طرح های عمومی و عمرانی در خصوص واگذاری معادن و یا طرح های کشاورزی و غیرکشاورزی ارجاع می شود مورد پیگیری و بررسی قرار می‌گیرند.

رئیس کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به موضوعات اولویت دار این کمیته در سال جاری پرداخت و در این باره اظهار داشت: در راستای اقدامات جهشی در قالب طرح 9 در 99، یکی از موضوعاتی که با اولویت در دستور کار این کمیته در سال جاری قرارداد، احاله مدیریت بهره وری پارک های جنگلی است که درصدد هستیم در قالب طرح های مصوب تا پایان سال جاری 12 پارک جنگلی به شهرداری ها احاله مدیریت شود که در این خصوص تاکنون موضوع احاله مدیریت 8 پارک جنگلی در کمیته فنی مورد تأیید قرار گرفته و مابقی نیز در حال رسیدگی است.

عزیزی طرح های مرتعداری را یکی دیگر از موضوعات اولویت دار این کمیته بر شمرد و تصریح کرد: در سال جاری 18 فقره طرح مرتعداری در این کمیته مورد بررسی قرار گرفته و تاکنون 4 طرح مرتعداری تصویب و تأیید شده است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران خاطر نشان کرد: طرح های آبخیزداری و آبخوان داری، ذخیره گاه های جنگلی، جنگل کاری، بیابان زدایی و... از جمله برنامه هایی است که در سال جاری و با اولویت از سوی کمیته فنی دنبال می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید