Iranian Agriculture News Agency

بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از سه پروژه کشاورزی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از سه طرح شاخص کشاورزی در شهرستان های بهارستان و رباط کریم بازدید کرد.

بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از سه پروژه کشاورزی

به گزارش ایانا در استان تهران، مسعود شفیعی پس از حضور در ساختمان سازمان جهاد کشاورزی استان تهران به همراه رئیس ،قائم مقام، معاونین و جمعی از مدیران این سازمان سه واحد شاخص بخش کشاورزی استان در حوزه گلخانه، دام و صنایع را در شهرستان های رباط کریم و بهارستان مورد بازدید قرار داد.

روند اجرای فاز توسعه ای گلخانه مدرن شرکت فراکشت پارسیان یکی از برجسته ترین پروژه های اقتصاد مقاومتی استان تهران و بزرگترین واحد تولیدی محصولات گلخانه ای مدرن شیشه ای یکپارچه استان واقع در روستای احمدآباد جانسپار شهرستان بهارستان که از سال 1395 در زمینی به مساحت 8 هکتار توسط شرکت گروه تولیدی فراکشت پارسیان با مشارکت شرکت اسپانیایی GROUP SILK WATER احداث شده است، در ابتدا بازدید شد.

ذوالفقاری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در حاشیه این بازدید گفت: گلخانه مدرن فراکشت پارسیان با استفاده از تکنولوژی روز جهان احداث شده و با ظرفیت تولید 5600 تن محصولات صیفی برای عرضه به بازارهای خارجی از جمله روسیه، گرجستان و کشورهای آسیای میانه، به طور مستقیم و غیرمستقیم زمینه اشتغال 118 نفر و را فراهم کرده است.

*دامداری ایزدی پرورش دهنده گاو شیری هلشتاین با تولید روزانه ۳۰ هزار لیتر

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در ادامه از بخش های مختلف دامداری ایزدی که در سال ۱۳۹۸ در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار در در روستای امام زاده باقر رباط کریم افتتاح شد، بازدید کردند.

ذوالفقاری با بیان اینکه این واحد گاوداری با تولید سالانه ۹۰۰۰ تن شیر گاو و ۱۴۰ تن گوشت قرمز برای ۵۴ نفر بطور مستقیم و برای ۶۰ نفر بطور غیر مستقیم اشتغالزایی کرده، گفت: در این دامداری که مدیران آن دارای ۴۰ سال سابقه فعالیت در این زمینه هستند، تعداد دوهزار رأس گاو شیری نژاد هلشتاین نگهداری می شود.

وی افزود: این گاوداری دارای سیستم مکانیزه شیردوشی آلمانی بوده و طبق متد روز دنیا مدیریت می شود، گاوداری ایزدی مجهز به سیستم خنک کننده و مه پاش و سالنهای فری استایل ۸ ردیفه است.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: کیفیت شیر تولیدی در این دامداری بسیار بالا بوده به طوری که بسیاری از صنایع لبنی بزرگ و مطرح کشور با این دامداری همکاری دارد.

* سیلوی 100هزارتنی ذخیره گندم رباط کریم

سیلوی 100هزارتنی ذخیره گندم در پایان سفر یک روزه شفیعی و سایر همراهان به دو شهرستان رباط کریم و بهارستان مورد بازدید قرار گرفت.

ذوالفقاری افزود: این سیلو با طراحی سازه بتنی فونداسیون و چاله تخلیه سیلوها با ظرفیت ذخیره 100هزارتن غلات در زمینی به مساحت 11هزار و 867 مترمربع با سرمایه گذاری شخصی 800میلیارد ریال و تسهیلات 265 میلیارد ریالی و نیز اشتغالزایی 40 نفره از سال 95 در رباط کریم احداث شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید