Iranian Agriculture News Agency

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به تأمین صدر صد نهاده مراغداری های استان تهران گفت: دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد و عرضه تخم مرغ بالاتر از شانه ای ۲۹هزار تومان تخلف است.

قیمت هر شانه تخم مرغ در استان تهران ۲۹هزار تومان تعیین شد

به گزارش ایانا در استان تهران، حشمت الله عسگری در جلسه تنظیم بازار استان در مورد وضعیت تخم مرغ اظهار داشت: در حال حاضر افرادی به امر صادرات تخم مرغ مبادرت می کنند که خیلی در تنظیم بازار استان تهران مسئولیت پذیر نیستند.

وی افزود: اگر تخم مرغ به واحدهای صنفی عرضه نشوند با توزیع این کالا در میادین خیلی نمی توان قیمت آن را کنترل کرد، بنابراین اداره کل دامپزشکی و شرکت پشتیبانی امور دام نظارت عالیه بر نحوه عرضه تخم مرغ در مرغداری ها داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه شبکه توزیع خرده فروشی نیازمند بازنگری سهمیه تخم مرغ است تصریح کرد: 100 درصد نهاده مراغداری های استان تهران تامین شده و دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد، ضمن اینکه صادرات تخم مرغ در استان تهران مشروط به تنظیم بازار این کالا در تهران است و اولویت تامین نیاز مردم است.

عسگری سپس گفت: ظرف یک هفته تخم مرغ با قیمت مصوب در مراکز عمده فروشی و خرده فروشی در استان تهران اعلام می شود و حداکثر قیمت هرشانه تخم مرغ که دو کیلوگرم است تا سقف ۲۹هزار تومان که در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود تعیین شد.

وی خاطرنشان کرد: برخی واحدهای صنفی در توزیع مرغ همراهی نمی کنند و به نظر می رسد در این بخش باید نظارت ها جدی تر باشد؛ همچنین آمار صحیحی از پراکنش فروشندگان مرغ و ماهی در تهران وجود ندارد و برای رصد بازار نیازمند ایجاد سامانه ای منسجم هستیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید