Iranian Agriculture News Agency

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان پردیس از آزادسازی حدود ۷۱ هزار مترمربع از اراضی زراعی و باغی بخش بومهن این شهرستان درپی تخریب ۳۲ مورد ساخت وسازهای غیرمجاز خبر داد.

آزادسازی بیش از 70 هزار مترمربع از اراضی شهرستان پردیس

به گزارش ایانا در استان تهران، سید محمد قریشی با بیان این مطلب گفت: در راستای مفاد قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز با حضور نماینده دادستان عمومی و انقلاب، نماینده بخشداری و نماینده فرمانده نیروی انتظامی، سایر عوامل اجرایی و انتظامی شهرستان پردیس ۳۲ مورد ساخت و ساز غیرمجاز شامل دیوارکشی، بنا، محوطه سازی، فنس، استخر و سایر مصادیق تغییر کاربری غیرمجاز تخریب شد.

وی به آزادسازی حدود ۷۱هزارمترمربع از اراضی زراعی وباغی روستاهای گلخندان، کردنبرد، طاهرآباد و زردستان از توابع بخش بومهن اشاره کرد و گفت: این عملیات اجرایی در راستای تبصره ۲ ماده ۱۰قانون و براساس دستور قضایی انجام گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس بیان کرد: هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ملی برای ساخت وساز بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع بوده و طبق قانون با تغییر کاربری‌های غیرمجاز اراضی زراعی و باغی برخورد خواهد شد.

قریشی افزود: برای واحدهای تولیدی صنعتی و گلخانه‌ای نیز، تغییر کاربری با در نظر گرفتن درجه زمین و نوع خاک منطقه و سایر شرایط ضروری برای فعالیت، مجاز خواهد بود.

وی از روستائیان و همشهریان خواست در صورت مشاهده ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی، مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۳۱ به مدیریت امور اراضی اطلاع دهند تا رسیدگی شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس در پایان تأکید کرد: این روند درطول سال با جدیت بیشتری ادامه داشته و در اجرای بخشنامه‌ها و مقررات، اولویت حمایت از بخش کشاورزی منطقه است و نباید در حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان عرصه امنیت غذایی کشور و شهرستان لحظه‌ای غفلت کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید