Iranian Agriculture News Agency

در گفتگو با ایانا عنوان شد:

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: تاکنون بیش از 133هزارتن گندم مازاد برمصرف کشاورزان استان به مراکزخرید گندم تحویل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد رشد داشته است.

افزایش 30 درصدی خرید گندم مازاد برمصرف کشاورزان استان تهران

ذوالفقاری در گفتگو با خبرنگار ایانا در استان تهران از خرید تضمینی 133هزارت و 326تن گندم در این استان خبر داد و گفت: برداشت گندم در استان تهران از نیمه دوم خرداد ماه سال جاری آغاز شده و همچنان ادامه دارد. 

ذوالفقاری از وضعیت بسیار مطلوب محصول گندم تولیدی استان خبر داد و افزود: باتوجه به لزوم تامین امنیت غذایی ، به حمدالله گندم حاصل از دست رنج گندم کاران استان در سال جاری از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: تاکنون 90درصد گندم از مزارع غلات استان برداشت شده که پیش بینی می شود میزان برداشت گندم استان امسال به 226هزارتن برسد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران افزود: میزان برداشت گندم آبی در کشور 5 هزار تن است که استان تهران توانسته به میزان برداشت 6.5 تن برداشت گندم آبی برسد.

ذوالفقاری با توجه به نیاز کشور به گندم به عنوان قوت غالب افزود: سالیانه 43 هزار هکتار زمین در سطح استان تهران زیر کشت گندم می‌رود که حداقل 250 هزار تن گندم برداشت شده و در سیلوها نگهداری و برای عرضه به دست متقاضیان می‌رسد.

وی در ادامه گفت: با توجه به هماهنگی انجام شده با شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه یک کشور ۱۱ مرکز خرید تضمینی گندم در استان تهران شامل ۳ مرکز دولتی، پنج کارخانه تولید آرد و سه مرکز ذخیره‌سازی تعیین شده اند که با توجه به پراکندگی تولید گندم در استان تهران، در زمینه خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان ، فعال هستند.

گفتنی است قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال جاری ۲۵۰۰ تومان تعیین شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید