Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره سیلو و غله جنوب‌ شرق تهران گفت: با خرید هزار و ۶۸۰ تن کلزا، رکورد خرید تضمینی این محصول در سیلوی ورامین شکسته شد.

رکورد خرید کلزا در جنوب‌ شرق تهران شکسته شد

به گزارش ایانا در استان تهران، محمد گلدستانی درحاشیه بازدید ذوالفقاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از روند خرید تضمینی گندم وکلزا درسیلوی ورامین گفت: کشاورزان شرق استان تهران تاکنون هزار و ۶۸۰تن محصول کلزای خود را به سیلوی ورامین تنها مرکز خرید تضمینی تحویل داده‌اند که ۶۸۰تن بیش از کل خرید کلزا درفصل پیش است.

وی ادامه داد: کل محصول کلزای خریداری شده در سال زراعی گذشته، هزار و ۲۴۰ تن بود.

رئیس اداره سیلو و غله جنوب‌ شرق تهران افزود: قیمت خرید تضمینی محصول استراتژیک و روغنی کلزا امسال به ازای هر کیلوگرم چهار هزار ۶۶۰ تومان ریال تعیین شده و محصول خریداری شده بلافاصله به کارخانجات روغنکشی ارسال می‌شود.

گلدستانی گفت: بخشی از محصول کلزا در شهرستان‌های ورامین، پاکدشت، دماوند و فیروزکوه برداشت نشده که با اتمام فصل برداشت، محصول خریداری شده به مراتب بیشتر از سال قبل می‌شود.

وی همچنین از خرید ۴۶ هزار و ۵۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان جنوب‌شرق تهران در چهار مرکز مستقر در شهرستان‌های ورامین و پاکدشت خبر داد.

رئیس اداره سیلو و غله ورامین گفت: قیمت مناسب خرید تضمینی گندم توسط دولت، کشاورزان بیشتری را به فروش محصولات خود به مراکز دولتی ترغیب کرد.

وی با اشاره به این که فصل قبل در مجموع ۵۸ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد افزود: حدود ۷۰درصد از محصول گندم در ورامین برداشت شده و با برداشت ۳۰درصد باقی‌مانده، میزان خرید تضمینی گندم نسبت به سال قبل بیشتر خواهد شد.

گلدستانی قیمت خرید تضمینی گندم معمولی را دوهزار و ۵۰۰تومان و گندم دُروم (ویژه ماکارونی) را دوهزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید