Iranian Agriculture News Agency

فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به ظرفیت کشاورزی و گردشگری شهرک گلخانه‌ای حصارگلی گفت: با هدف راه‌اندازی فازهای بعدی این مجتمع، مشکلات گلخانه‌داران در ستاد رفع موانع تولید استان تهران مطرح می‌شود.

مشکل گازرسانی به شهرک گلخانه‌ای حصارگلی برطرف می‌شود

به گزارش ایانا در استان تهران، حسین کاغذلو با اشاره به روند تأمین زیرساخت‌های شهرک حصارگلی ورامین اظهار داشت: یکی از مشکلات این مجتمع، موضوع انتقال گاز شهری است که با پیگیری‌های صورت گرفته این مشکل برطرف شده است.

وی ادامه داد: شهرک حصارگلی بزرگترین سایت گلخانه‌ای استان تهران است که با توجه به فصل سرما تأمین گاز آن بسیار ضروری است؛ از این‌رو مقرر شده با اجرای خط انتقال و احداث ایستگاه تقلیل فشار تا پیش از آغاز فصل سرما، عملیات گازرسانی به شهرک حصارگلی اجرایی شود.

فرماندار شهرستان ورامین بیان کرد: در فاز نخست این پروژه 54 واحد دارای پروانه تأسیس گلخانه سبزی، صیفی و گل‌های شاخه بریده واگذار شده تا بیش از 50 تن سبزی و صیفی و 16 میلیون گل شاخه بریده تولید شود.

کاغذلو سپس با اشاره به ظرفیت شهرک گلخانه‌ای حصارگلی افزود: این مجتمع آینده کشاورزی و صنعت گردشگری کشاورزی شهرستان ورامین محسوب می‌شود که می‌تواند علاوه بر تأمین محصولات موردنیاز مردم، در جذب گردشگر نیز نقش به سزایی ایفا کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد:با توجه به افزایش قیمت کالاها و اقلام موردنیاز احداث گلخانه، برخی از گلخانه‌داران با مشکلاتی روبه رو شده‌اند که این مشکلات در ستاد رفع موانع تولید استان تهران مطرح می‌شود تا زمینه راه‌اندازی فازهای بعدی فراهم شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید