Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به توسعه کشت کلزا در این استان اعلام کرد: امسال نسبت به سال گذشته میزان سطح کشت کلزا و دانه های روغنی بیش از ۲ برابر افزایش یافت.

پیش‌بینی برداشت بالغ بر 6هزارتن  کلزا در استان‌ تهران

ذوالفقاری در گفتگو با ایانا در استان تهران اظهار کرد:‌ سال گذشته یک هزار و ۱۰۵ هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران به کشت کلزا و دانه های روغنی اختصاص یافت که امسال این میزان به ۲ هزار و ۶۳۲ هکتار رسید.

وی افزود: همچنین سال گذشته ۲ هزار و ۴۷۶ تن کلزا و دانه های روغنی در اراضی کشاورزی استان تهران تولید شد که پیش بینی می شود امسال این میزان به ۶ هزار و ۵۵ تن برسد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به طرح خرید تضمینی کلزا از کشاورزان نیز گفت: امسال قیمت هر کیلوگرم کلزا ۴ هزار و ۶۲۰ تومان است که این قیمت نسبت به سال گذشته از رشد ۳۵ درصدی برخوردار شد.

ذوالفقاری با اشاره به تلاش برای کاهش وابستگی به واردات دانه های روغنی اظهار کرد: دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه کشت کلزا و دانه های روغنی مصمم است.

وی خاطرنشان کرد: کشت این محصول سبب افزایش درآمد کشاورزان شده و همچنین خاصل خیزی خاک را بدنبال دارد.

به گفته وی، همچنین آب مصرفی محصول کلزا در هر هکتار ۳ هزار و ۵۰۰ متر مکعب است و این میزان آب مصرفی نسبت به سایر غلات از جمله گندم کمتر است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید