Iranian Agriculture News Agency

پیش بینی برداشت بیش از ۲۵۰هزارتن گندم از گندمزارهای استان تهران

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه امسال ۴۳ هزار و ۸۴۳ هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت گندم رفته اعلام کرد: پیش بینی می شود امسال بیش از ۲۵۰ هزار تن محصول برداشت شود.

سن زدگی گندم تولیدی استان تهران در سال گذشته صفر بوده است

به گزارش ایانا در استان تهران، ذوالفقاری در جریان بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از مزارع شهرستان ورامین، زمان برداشت گندم از اراضی کشاورزی استان تهران را از نیمه خردادماه اعلام کرد و افزود: سال گذشته طی گزارش شرکت غله استان تهران میزان گندم تحویل شده به سیلوها بدون سن زدگی بوده است.

ذوالفقاری افزود: مفتخریم که سن زدگی گندم تولیدی استان تهران در سال گذشته صفر بوده است که نقش مهمی در نان آوری و کیفیت نان مصرفی دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران همچنین درباره میزان کشت جو در این استان نیز گفت: امسال ۲۹ هزار و ۱۱۲ هکتار زیر کشت جو رفته که پیش بینی می شود ۱۳۰ هزار و ۲۵۴ تن محصول از این اراضی برداشت شود.

به گفته وی، زمان برداشت جو نیز از نیمه اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد. ذوالفقاری با بیان اینکه شبکه های مراقبتی برای مبارزه با آفات در اراضی گندم و جو استان تهران از نیمه اسفندماه شکل گرفته خاطرنشان کرد: تیم های عملیاتی شبکه مراقبت و پایش بیماری های گیاهی در این اراضی بصورت مستمر و دقیق مراقبت می کنند.

به گفته وی، تولید محصولات زراعی در استان تهران از سال ۹۲ تا ۹۸ جهش یک میلیون تنی داشته است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید