Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران با بیان اینکه این استان همچنان در زمینه توسعه کشت های گلخانه ای در کشور پیشتاز است گفت: استان تهران، برای‌چهارمین سال متوالی رتبه نخست توسعه کشت گلخانه ای کشور را بدست آورد.

استان تهران، برای‌ چهارمین سال متوالی قطب توسعه کشت گلخانه‌ای کشور شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان تهران، ذوالفقاری، وسعت گلخانه های این استان را 3500 هکتار اعلام کرد و افزود: 28 درصد گلخانه‌های ایران در استان تهران احداث شده است.

وی ادامه داد: از مجموع گلخانه های کشور، سهم استان تهران 3 هزار و 500 هکتار است و به عبارتی استان تهران بزرگترین گلخانه دار بخش کشاورزی ایران است.

وی افزود: در سال گذشته تولید محصول در گلخانه‌های استان تهران در حدود 700 هزار تن بوده است.

ذوالفقاری با تاکید به اینکه 28 درصد گلخانه‌های ایران در تهران قرار گرفته دارد، ادامه داد: در سال گذشته در اجرای گلخانه‌ها نیز این استان رتبه اول را داشته و 350 هکتار ساخت و توسعه گلخانه در این استان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در ۱۰ماهه اول سال جاری نیز ۲۴۷ هکتار گلخانه جدید در استان تهران ایجاد شده است، افزود: استان تهران، برای‌چهارمین سال متوالی رتبه نخست توسعه کشت گلخانه ای کشور را بدست آورد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تهران افزود: شهرستان پیشوا بیشترین تولید در سبزی و صیفی و شهرستان پاکدشت نیز بیشترین تولید گل شاخه بریده را دارد.

وی در خصوص تولید گل شاخه بریده گفت: در ایران در حدود 2500 تا 3 هزار هکتار گلخانه گل شاخه بریده وجود دارد که در حدود 55 درصد آن در استان تهران است.

ذوالفقاری با بیان اینکه 1200 هکتار از گلخانه گل شاخه بریده ایران در تهران قرار‌گرفته‌است، ادامه داد: از 1200 هکتار گلخانه شاخه بریده در استان تهران 1050 هکتار در شهرستان پاکدشت است.

وی با تاکید بر اهمیت صادرات محصولات کشاورزی گفت: محصولات گلخانه‌ای در صادرات محصولات کشاورزی  سودآوری مناسبی در تمام دنیا دارد که این سودآوری  کشاورزان را به احداث گلخانه ها سوق می دهد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید