Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قدس خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قدس از برگزاری دوره آموزشی ترویجی اصول پرورش زالو ویژه بانوان این شهرستان خبر داد.

برگزاری دوره آموزشی ترویجی اصول پرورش زالو ویژه بانوان

به گزارش ایانا در استان تهران، بهروز سلگی گفت: دوره آموزشی ترویجی اصول پرورش زالو باهدف تکثیر و پرورش علمی زالوی طبی، به مدت دو روز ویژه بانوان شهرستان قدس برگزار شد .

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این دوره آموزشی شناسایی نیروهای بالقوه و علاقه‌مند در زمینه تولید، فرآوری و صادرات زالو، توسعه کاربردهای آن، ایجاد بستر لازم برای تحقیق و فرآورده‌های جانبی از زالو، ایجاد کارگروه‌های علمی، پژوهشی و تولیدی در این زمینه، درمان بیماری‌ها و کاهش مصرف داروهای شیمیایی و اشتغال و کارآفرینی است.

سلگی درخصوص سرفصل مطالب بیان شده اظهار داشت : شرکت‌کنندگان در این دوره ضمن آشنایی با دستورالعمل‌های موجود در این بخش با مبانی زالودرمانی، تغذیه و شرایط نگهداری، شناخت زالو و تشخیص گونه طبی و غیرطبی، بیماری‌ها و روش پیشگیری از آن، محصولات جانبی زالو و بررسی راهکارهای صادرات آشنا شدند؛ همچنین  نحوه راه‌اندازی فارم پرورش و تکثیر زالو، سرمایه‌گذاری، بازاریابی و فروش را فرا گرفتند.

زالوی طبی یک جاندار کوچک و پرفایده از منظر درمانی و اقتصادی است و پرورش زالو به خاطر تقاضای روزافزون آن در ایران و جهان رو به گسترش است و در درمان بیماریهایی مانند بیماریهای پوستی ، چشمی ، قلبی و عروق ، واریس ، رماتیسم مفصلی و همچنین کوفتگی های جسمی کاربرد دارد.

برای پرورش این جانور به آب زیادی نیست.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید