Iranian Agriculture News Agency

افزایش ضریب استفاده از بذور استاندارد در مزارع استان تهران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از تأمین و تدارک بالغ بر 3000 تن بذر غلات با هدف افزایش استفاده از بذور استاندارد در سطح استان خبرداد.

افزایش ضریب استفاده از بذور استاندارد در مزارع استان تهران

به گزارش خبرنگار ایانا در استان تهران، جبرئیل برادری با اشاره به سطح زیرکشت گندم آبی استان تهران گفت: در سال زراعی جاری بالغ بر 47 هزار هکتار گندم آبی و حدود هزار هکتار گندم دیم داشتیم. در مجموع بالغ بر 48 هزارهکتار از مزارع استان تحت کشت گندم قرار گرفت.

وی ادامه داد: با وجود محدودیت در منابع آبی، تولید گندم استان بالغ بر 220 هزار تن برآورد می‌شود که از این میزان در حدود 133 هزار تن تحویل شبکه دولتی شده است و نسبت به سال گذشته 42 درصد رشد داشته است.

برادری اضافه کرد: همچنین طرح کشاورزی قراردادی در سال زراعی 1402-1401 در سطحی معادل 40 هزار هکتار اجرایی شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به اقدامات این سازمان در آستانه سال زراعی جدید، گفت: در راستای اجرای بهینه برنامه‌ها و طرح‌های پیش‌بینی شده در طرح پایداری تولید محصولات استراتژیک برای سال زراعی 1403-1402 (که تا حدود یک ماه دیگر آغاز می‌شود) با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در کمیته فنی بذر استان تهران، بالغ بر 3000 تن بذر غلات ( گندم و جو) برای کشت در سال زراعی 1403-1402 در اختیار زارعان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: به این ترتیب ضریب استفاده از بذور استاندارد در سطح استان افزایش خواهد یافت.

برادری تاکید کرد: این میزان بذر (دارای لیبل) علاوه بر تولید داخل از طریق سایر منابع موجود تأمین شده و پس از اخذ مجوزهای لازم از سوی مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال از طریق شرکت‌های تولیدکننده بذر و شبکه کارگزاری مجاز توزیع خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید